Divadlo Broadway chystá Kocoura v botách

  • 17. října 2018,
  • 12:42,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Pražské divadlo Broadway připravuje nové představení pro děti - Kocour v botách. Přípravy klasické pohádky jsou zatím na začátku. Náš štáb ale přesto pod pokličku náročných příprav nahlédl.

Reklama

Nová sezóna v pražském divadle Broadway přinese hlavně pro nejmenší diváky premiéru hudebního představení Kocour v botách. Přípravy muzikálového zpracování známé pohádky jsou teprve na začátku. Už teď se ale ví, že některé postavy fyzicky nebudou vystupovat na pódiu ale během představení se objeví pouze na plátně. 

"Dnes tady probíhá natáčení záporné bytosti. Sagvan Tofi ztvárňuje trojroli, což je poměrně náročné, takže dnes od rána se třikrát musí přelíčit, třikrát být v jiném kostýmu," řekla Petra Parvoničová, režisérka a choreografka.

"Je to dost náročné. Jsou to 3 záporné postavy v tom příběhu a musím říci, že když jsem na to kývl, nevěděl jsem, že to bude tak náročné, takže hrát v pohádce je dost namáhavé, je v tom kostýmu vedro, točí se tady před zeleným plátnem, takže jsou tam ještě nějaké triky a trvá to velmi dlouho. Já vlastně hraji 3 postavy, které se tím příběhem prolínají, jsou záporné," řekl Sagvan Tofi, představitel záporných postav. 

"Jsou lehce a vtipně pojaté, ačkoliv by měly být poučné pro děti, jelikož Peřinka uspává hlavní představitele a odlákává je od hlavního úkolu. McFriťák, jak určitě pochopíte z názvu, jim vlastně slibuje jídlo a potravu, která není úplně zdravá, což jsou fastfoody. A Don Feferoni je sám o sobě jako sopka, která je chce sice ohřát ale možná i spálit," řekla Petra Parvoničová. 

Na natáčení záporných bytostí a televizního spotu jsme zastihli také představitele 2 hlavních rolí. Zeptali jsme se jich, jak se těší na přípravy i samotná představení muzikálového Kocoura v botách. 

"Co jsem slyšel, mělo by tam jít o tancování, zpívání, hraní. Mělo by to být vtipné. Hlavně tam jsou různé věty, které nám puberťákům přijdou opravdu vtipné, když mi Honza, který hraje Honzu, řekne "Kocourku, zatahám tě za ocas", tak jsou to věci, které nám přijdou dobré a velice se na to těšíme už jen z toho důvodu," řekl Vojtěch Drahokoupil, představitel Kocoura v botách.

"Já mám radost, že se tato tradiční díla dochovala, že je o ně zájem, že se producenti zase rozhodli nasadit něco, co vlastně známe my všichni. Takže aby to znaly i další generace, což si myslím, že je to nejpodstatnější. Mám z toho radost," řekl Jan Kopečný, představitel Honzy.

Muzikálové představení Kocour v botách by divadlo Broadway mělo uvést na konci listopadu. Vstupenky bude možné zakoupit na pokladnách divadla nebo na jeho webových stránkách.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu