Barrandovské terasy dostávají novou podobu

  • 7. listopadu 2018,
  • 23:06,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Rekonstrukce Barrandovských teras je v plném proudu. Funkcionalistická budovaz z roku 1928 od architekta Maxe Urbana se začala po dlouhých letech opravovat v roce 2016. Vzniknout tu mají dvě restaurace a hotel.

Reklama

Barrandovské terasy, které patří mezi dominanty naší metropole, od 90. let chátraly. V současné době tu probíhá rozsáhlá rekonstrukce, která má navrátit tomuto místu jedinečnost a zároveň zachovat vzhled původní historické budovy. 

"Měly by být stejně krásné a se stejnou atmosférou, jakou měly ve 30. letech. Naše snaha není tady dělat něco nového, šokovat jinou architekturou. Naše snaha je připomenout 30. léta a udělat tu rekonstrukci tak, aby se co nejvíce přiblížily té krásné době, kdy vznikaly," řekl Ondřej Kukral, architekt.

Do historické budovy Barrandovských teras se tak po mnoha letech vrátí restaurace.

"Ta restaurace by měla být v tom duchu, ve kterém byla za první republiky. Měla by se zde vařit kuchyně ovlivněná první republikou. Celá ta doba byla ovlivněná Francií a všemi vlivy z této části Evropy. Chtěl bych, aby se podobná kuchyně vařila i tady," řekl Robert Chejn, budoucí provozovatel restaurace.

S rekonstrukcí se začalo v roce 2016 a od té doby se setkala s nejednou komplikací. 

"Nejvíce nás zaskočil stav železobetonových konstrukcí, protože teprve po odstrojení budovy jsme si mohli udělat podrobnou diagnostiku jejího stavu. Byli jsme nuceni velmi náročně sanovat železobetonové konstrukce včetně základových konstrukcí, tryskovou injektáží a přibetonováním," řekl Ondřej Kukral. 

V rámci rekonstrukce by měly vzniknout 2 další objekty. Jeden na jižní straně teras a druhý na severní, kde bude hotel s apartmány pro krátkodobé i dlouhodobé ubytování. První návštěvníky by komplex mohl přivítat již za 2 roky.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu