Tématem letošního sympozia Zlatý řez je Čas

  • 8. listopadu 2018,
  • 23:08,
  • PRAHA,
  • David Wilczek

Mezinárodní studentské sympozium už podesáté hostí studenty a učitele řezbářského řemesla z několika států Evropy. Návštěvníci se mohou seznámit se vznikem řezbářského díla, poznat postup práce nebo si přímo vyzkoušet uměleckou tvorbu.

Reklama

Už podesáté se sešli řezbáři z několika zemí v rámci sympozia Zlatý řez, aby si navzájem předali zkušenosti, inspirovali se a ukázali své umění veřejnosti. Tento ročník probíhá v prostorách Střední umělecké a řemeslné školy na Praze 9.

"Já si myslím, že zájem o toto řemeslo je jakýsi konstantní, protože se jedná o tradiční řemeslo, není to nic moderního, nezasahuje do toho ICT, nedá se to přirovnat k managementu, je to prostě řemeslo, je to práce rukama a pokud to člověka baví, tak se o to zajímá. Pokud ho to nebaví, tak uteče velice rychle," řekla Jana Porvichová, ředitelka SŠ a VOŠ umělecké a řemeslné.

Letošní tématem je čas. Každý tvůrce se zhostil toto zadání originálním a neotřelým způsobem.

anketa

Současně se sympoziem probíhají i tvořivé dílny, které jsou určeny dětem ze základních škol.

"Po prvním ročníku máme veliký zájem, žáci ze základních škol mohou nejen navštívit sympozium, ale zároveň si vzít v dílničce do ruky dláto a zkusit si řezbářské řemeslo sami. Odnesou si domů pro maminku třeba vyřezanou mističku," řekla Jana Porvichová.

Výstava děl bude k vidění během pátku v prostorách Střední umělecké a řemeslné školy. Poté se v pondělí přesune na dva týdny na Základní školu Jižní na Spořilově. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu