• Načítám...
>

Netrpělivost srdce hraje ve Stavovském divadle

  • 13. listopadu 2018,
  • 18:40,
  • PRAHA,
  • David Wilczek

Netrpělivost srdce, tak se jmenuje mistrovský román rakouského prozaika a esejisty Stefana Zweiga, který mohou diváci vidět ve Stavovském divadle. Na jeviště jej převedl Daniel Špinar. Přestože se děj odehrává během první světové války, příběh se týká i současné doby, a to lidí, kteří neumí říci ne a dostávají se tak do nepříjemných situací.

Reklama

Anton Hofmiller je poručík od hulánů a vede posádku v ospalém městečku během první světové války. Je pozván na slavnostní recepci do domu pána z Kekesfalvy z místní honorace. Na této večeři vyzve k tanci jeho dceru Editu, aniž tuší, že je téměř neschopna chůze.

"Já hraji postavu Antona Hofmillera, což je mladý poručík, který neví, co chce se svým životem. Je to kluk, který nedokáže nahlas říkat to, co si myslí, je to kluk, který nedokáže říkat ne a je to kluk, který se nechá řídit ostatními. Je to trošku nedospělý člověk. Chtěl bych ukázat, co je trošku v každém z nás, že nejsme schopni říct svůj vlastní názor," řekl Radúz Mácha, poručík Anton Hofmiller.

Jezdecký poručík, který svým faux-paux zdrcen, se snaží situaci napravit, ale místo toho se zaplétá do pasti svých soucitných gest, až v dívce vzbudí lásku. V roli její sestřenice, která se o ní stará, vystupuje Jana Stryková.

"Dělám jí společnici, dělám jí nejlepší kamarádku, starám se o ni, ale zároveň je to práce velice psychicky náročná, vzhledem k tomu, že jde o postiženou dívku," řekla Jana Stryková.

Román rakouského prozaika a esejisty Stefana Zweiga převedl na jeviště divadelní režisér Daniel Špinar.

"Je to takový rakousko - uherský horor, za mě trošičku cynicky vtipný, ale potom se to láme v takovou tragédii. Já bych si přál, aby se každý zamyslel nad tím, jak funguje ve svém životě a jak moc bývá válcovaný ostatními," řekl Daniel Špinar, režisér.

Termíny představení, které se hraje ve Stavovském divadle, naleznou zájemci na webových stránkách Národního divadla. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu