• Načítám...
>

Kongresové centrum opět zaplní žáci 9. tříd

  • 16. listopadu 2018,
  • 13:37,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

V pražském Kongresovém centru se to koncem listopadu bude opět hemžit žáky devátých tříd základních škol. Bude se tu totiž opět po roce konat tradiční přehlídka středních a vyšších odborných škol.

Reklama

Téměř 80 tisíc deváťáků v ČR čeká rozhodnutí, kam dál se po ZŠ přihlásit. Usnadnit by jim to mohl 23. ročník Scholy Pragensis. Největší přehlídka SŠ a VOŠ u nás totiž představí rekordních 160 vystavovatelů. 

"Tato přehlídka slouží zejména rodičům a budoucím studentům k tomu, aby si svoji školu vybrali, aby poznali učitele, budoucí spolužáky, aby zjistili, co ta daná škola nabízí. Návštěvníci této přehlídky si tak, kromě té tradiční výstavy, mohou užít i 3 připravené soutěže nebo si některá řemesla i vyzkoušet," řekl Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy. 

Pro nerozhodnuté žáky tak výstava může být zdrojem detailních informací a možností srovnání jednotlivých škol. Akce je ale určena i pro širokou veřejnost se zájmem o rekvalifikaci. Přehlídka totiž nabídne také řemeslné cechy a oborové organizace. Žákům 9. tříd se pak ze 160 vystavovatelů představí celkem 135 SŠ a učilišť. A třeba SOŠ na Jarově se akce účastní už od prvního ročníku a ani letos nebude chybět. 

"Budou tam informace o všem, co učíme na naší škole, ale i další věci, které jsme schopni žákům poskytnout, tzn. zahraniční aktivity, účast na soutěžích, nejrůznější odborné semináře, spolupráce s řemeslnými cechy. To jsou vše věci, kterými se můžeme chlubit," řekl Miloslav Janeček, ředitel SOŠ Jarov. 

"Ukážeme jim v kostce formou prezentace to, co v té naší škole děláme. Povíme základní informace o naší škole, třeba jak dlouho fungujeme, protože jsme škola, která už má dlouholetou působnosti. Povíme jim základní informace o výuce. Vzděláváme skutečně odborníky v oblasti IT. My to, co děláme, děláme doopravdy,"  řekl Martin Vodička, ředitel SSŠVT.

Na Scholu Pragensis dorazí každoročně kolem 30 tisíc návštěvníků. Letos proběhne od 22. do 24. listopadu v pražském Kongresovém centru.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu