Přípravy muzikálu Kvítek mandragory pokračují

  • 9. ledna 2019,
  • 15:21,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Komediální muzikálový příběh s detektivními prvky se konečně začal zkoušet. Výběr herců, zpěváků i tanečníků je ukončen a tak se režisér Radek Balaš může pustit do práce. Jak jsou nyní daleko a co všechno herce čeká zjišťovala Kristýna Svobodová.

Reklama

Koncem října loňského roku jsme se s kamerou vydali na konkurz chystaného muzikálu Kvítek mandragory, který na prknech pražského divadla Broadway režíruje Radek Balaš. Nyní jsou všechny role obsazené a nás zajímalo jak přípravy očekávané detektivní komedie pokračují. 

"Čeká nás strašně moc práce. Za prvé v tom, že máme v jednotlivých rolích až trojalternace, tzn. nastudovat to s těmi jednotlivými herci. Druhý úkol jsou těžká vokální čísla, která budou cvičit korepetitoři, náročná pohybová čísla," řekl Radek Balaš, režisér muzikálu. 

A to především pro 3 hlavní mužské postavy, které budou v určité části příběhu představovat ženy. Tato komediální detektivka totiž vypráví o trojici mužů, kteří se v ženském přestrojení rozhodnou ukrást vzácný diamant. 

"Pánové budou mít třeba 2 minuty na to, kdy budou v jednu chvíli na jevišti jako muži a během té chvíle budou muset opět být na jevišti jako ženy. Ono se to nezdá, ale jsou to tak technicky náročné úkoly, že to všechno se budeme v těchto dvou měsících učit," řekl Radek Balaš.

To ale zdaleka pro představitele hlavních postav není všechno. Diváci se mohou těšit na známé herce, kteří se v průběhu představení budou objevovat i na vysokých podpatcích. Co na to třeba Sagvan Tofi? Připravoval se na to nějak? 

"Ne, ani psychicky, ani fyzicky. To mi vůbec ještě nedošlo. To bude masakr," řekl Sagvan Tofi, herec.

V detektivním muzikálu se ale představí i řada dalších známých osobností. Třeba postavu elegantního padoucha neztvární nikdo jiný než Jan Přeučil.

"Je to další moje negativní postava, protože to je taková moje parketa. Ale tato postava je velice zajímavá tím, že má svůj určitý šarm, určité charisma, ale v tom podtextu je to pěkný uličník. Sama o sobě, myslím, může být tato inscenace velice zajímavá, protože ten příběh má takovou zvláštní zápletku, která může i rezonovat s dnešní dobou," řekl Jan Přeučil, herec. 

Svižná muzikálová komedie je inspirována světovými díly, např. Někdo to rád horké, britským filmem Do naha! nebo třeba francouzskou komedií Zvíře. V hlavních rolích se pak objeví řada známých osobností, mezi kterými nebude chybět Miroslav Etzler nebo třeba Richard Genzer a další. Premiéra detektivní komedie Kvítek mandragory s písněmi Heleny Vondráčkové by měla proběhnout 13. března v divadle Broadway.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu