Informační systém veřejné dopravy se změní

  • 10. ledna 2019,
  • 12:52,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

V Praze by se už brzy měl změnit navigační systém integrované dopravy. Navigace by měla být přehlednější, každá zastávka by měla být vybavena online informacemi o aktuálních spojích a přibýt by měly i mapy, které pomohou s navigací.

Reklama

Informační a navigační systém v metru, označníky autobusových a tramvajových zastávek. To všechno se změní. Regionální organizátor Pražské integrované dopravy chystá nový jednotný design. Cestující by nově měl mít jasný přehled o tom kdy jeho spoj pojede. 

"Elektronické informační tabule na zastávkách, ve stanicích metra, které budou zobrazovat aktuální odjezdy spojů z té dané zastávky. Určitě chceme zvýraznit vstupy do metra, aby byly vidět z větší dálky. Zároveň bychom rádi i lépe označili jednotlivé zastávky v rámci přestupních bodů," řekl Filip Drápal, tiskový mluvčí ROPID.

Informace o aktuálních odjezdech spojů by měly být buď v označníku, nebo v přístřešku zastávky. 

"Zároveň by na zastávkách měly přibýt mapy blízkého okolí, označení jednotlivých stanovišť, aby se v rámci složitější zastávky nebo uzlu cestující lépe vyznal. A také právě navigace i na okolní místa včetně nějakých cílů typu nemocnic, poliklinik ale třeba také turistických památek," řekl Filip Drápal. 

Na zastávkách by mohl vzniknout podobný navigační systém jako je třeba na Strossmayerově náměstí. 

anketa

Pokud vás nový informační a navigační systém zajímá, 16. ledna se koná na toto téma diskuze v Centru architektury a městského plánování. Definitivní verze celého navigačního systému by měla být hotová na jaře. 

"Následně se bude konat designérská soutěž na konkrétní podobu těch jednotlivých prvků, tzn. jak budou vypadat jednotlivé cedule, tabule, jaké tam bude použité písmo, jaké budou piktogramy, barvy," řekl Filip Drápal. 

První výsledky tohoto projektu bychom měli zaregistrovat na konci tohoto, případně na začátku příštího roku.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu