Plavební dráha Vltavy bude hlubší

  • 22. ledna 2019,
  • 2:43,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Speciální stroje začaly prohlubovat koryto Vltavy. Cílem stavby je možnost nakládat lodě na vyšší ponor. Jedná se o další projekt komplexního zvýšení plavebních parametrů Vltavské vodní cesty z Mělníka do Prahy.

Reklama

V úseku mezi Mělníkem a pražským Radotínem bude vybudována souvislá plavební hloubka 2 a půl metru. Stavba je součástí komplexního projektu zvýšení parametrů vltavské vodní cesty a má zabezpečit hlubší ponory lodí.

"Cílem tohoto projektu je zkapacitnění vltavské vodní cesty, která je součástí transevropských dopravních koridorů pro nákladní dopravu, ale konkrétně u této stavby zvyšujeme využití kapacity lodí zhruba o 40 centimetrů, což představuje u většiny lodí zhruba kolem 350 tun navíc," řekl Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest ČR.

Díky tomu se může přesunout část kamionové dopravy na lodě a tím snížit zatížení komunikací. Práce probíhají dálkově ovládaným podvodním dozerem, který shrnuje materiál ze dna řeky.

"Nejdříve se dává na novou úroveň na tu hloubku 52 - což je 22 + 30 cm marže a shrabe se podvodním dozerem ten sediment a poté se to nakládá pomocí nakládače na loď a odváží se to na skládku," řekl Vít Havel, projektant.

Celkově se počítá s vytěžením přibližně 130 tisíc metrů krychlových materiálu, který bude předán k recyklaci. V případě jeho další nevyužitelnosti skončí na skládce.

"Nejdříve se bude provádět říční část a potom je to v druhé části ještě 11 km plavební kanál, který se bude dělat po tomto prohloubení té říční části," řekl Lubomír Fojtů.

Projekt včetně rekonstrukce 10 mostů modernizace plavební komory Praha - Štvanice a dalších úprav na hlubší ponor bude dokončen v roce 2021. Celkové náklady se vyšplhají ke dvěma miliardám a kromě Evropské unie se na financování bude podílet Státní fond dopravní infrastruktury. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu