V centru Prahy je k vidění výstava retro hraček

  • 13. března 2019,
  • 11:48,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Legendární hračky našich rodičů, ale i ty, které pamatuje mladší generace, si teď návštěvníci mohou prohlédnout na výstavě v naproti Slovanskému ostrovu na Masarykově nábřeží. K vidění tu jsou světové unikáty z padesátých let minulého století až po devadesátá léta.

Reklama

Modely aut, letadel, vrtulníků nebo třeba plechové autodráhy. Taková je výstava v centru Prahy na Masarykově nábřeží. K vidění je tady kolem tisíce retro hraček. 

"Hračky jsou z období 1960 až 1989. Je tady zastoupeno 11 zemí v 15 samostatných expozicích. Je to zaměřeno především na techniku dopravní, samozřejmě jsou tady ale i holčičí hračky," řekl Ladislav Diblík, kurátor výstavy. 

"Výstava navazuje na činnost našeho spolku, který je zaměřen na mezigenerační propojování, tedy propojování všech generací od nejmladší po nejstarší a využívání znalostí starších k předávání různých zkušeností a podobně. A ideální způsob, jak toho dosáhnout, jsou hračky," řekl David Kozák, spolek Podpora a služby pro všechny generace. 

Výstava představuje hračky z různých zemí. Zastoupeny jsou tu třeba výrobky z Německa, Anglie, Číny nebo třeba z Japonska. Mezi stovkami hraček si pak hlavně pamětníci mohou najít ty, které měl doma snad každý, ale i opravdové unikáty.

"Jedna ze zajímavostí výstavy je japonský výrobek firmy Radio Kolm, který je z roku 1967. Je zajímavé, že už je to auto na rádiové ovládání, má v sobě malou řídící jednotku. Je plně funkční, i když po těch 50 letech se občas snaží stávkovat," řekl Ladislav Diblík. 

Výstava Retro hračky, která zaujme nejen děti ale i dětské duše jejich rodičů, bude na Masarykové nábřeží 36 k vidění až do konce dubna. Vstupné pro děti v doprovodu dospělého je zdarma, dospělí pak zaplatí 100 korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu