Febiofest zve na filmově - kulinářské večery

  • 24. března 2019,
  • 18:25,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

Reklama

Snoubení kinematografie a dobrého jídla. To je Culinary Cinema. Tyto oblíbené filmově - kulinářské večery se letos v rámci Febiofestu konají už popáté. Pro návštěvníky je vždy nejdříve připravené promítání filmu, na základě kterého se inspiruje kuchař, který pro ně po skončení snímku uvaří večeři o několika chodech.

"Pak každou tu část, když se to skládá třeba ze 4 chodů - předkrmu, hlavního jídla, moučníku nebo ještě něčeho jiného, komentuje při té prezentaci z čeho se to skládá, jak to připravil a tak trochu do toho zákulisí ti lidé vidí, protože je to součást toho, že připravují některé věci přímo před těmi zraky, aby lidé věděli, jak k tomu došlo," řekl Kamil Spáčil, ředitel festivalu.

My jsme se s naší kamerou vydali na marocko-francouzský film Tazzeka, který je o lásce k vaření. A pak společně s diváky na večeři, která je laděna právě k tomuto snímku. Několikachodové menu sestavil a uvařil uznávaný šéfkuchař Lukáš Čížek.

"To menu je lanýžové máslo s černým sezamem, domácí pečivo. Amuse-bouche je tartar z pošírovaného humra, je tam arabský chléb, kaviár z jesetera a kaviár z kikkomanu, sojová omáčka a petrželový olej. Pak je polévka, to je kukuřičný krém s cizrnou, je tam červené kari, limetka, koriandrová pěna a svítek z koriandru a medvědího česneku. Pak je hlavní chod, tam je jehněčí hřebínek, kroketa z kuskusu, jehněčí jus, silná omáčka a sezonní zelenina. Pak je dezert. To je vrstvené smažené filo těsto, pistáciový krém, oříšková zmrzlina, marinované jahody a čokoláda," řekl Lukáš Čížek, šéfkuchař.

Filmy se v rámci Culinary Cinema na Febiofestu promítají vždy v kině Cinestar Anděl. Večeře se pak podávají hned vedle kina v restauraci přilehlého hotelu. Návštěvníky i letos všemi večery již tradičně provede moderátorka Jolana Voldánová.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu