José Cura se představí ve svých životních rolích

  • 25. března 2019,
  • 16:11,
  • PRAHA,
  • Lenka Castillo

Světovému pěvci ale také dirigentovi a skladateli José Curovi sice u orchestru FOK skončila třísezónní rezidence, dál ale zůstává Praze nablízku. Po devíti společných projektech, v nichž představil svou všestrannost, přichází projekt čistě operní. Totiž suma jeho životních rolí, s nimiž procestoval celý svět. Melodie v jeho podání zazní v Obecním domě v úterý 26. a ve čtvrtek 28. března.

Reklama

Po opravě Smetanovy síně Obecního domu zde opět zaznějí světoznámé melodie v podání Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Své působení zahájí dvěma koncerty s hvězdným tenoristou José Curou. Návštěvníci se mohou těšit na čistě pěvecký program. Cura se totiž v Praze představil už i jako skladatel a dirigent. Tentokrát se rozhodl zpívat výběr ze svých nejoblíbenějších operních rolí. A jak si spolupráce s orchestrem FOK cení nám mistr řekl při generální zkoušce.

"Tento orchestr pro mne znamená hodně, protože právě jeho prostřednictvím jsem si k Praze vytvořil silný vztah. Vše velké, co jsem zde udělal, bylo díky tomuto orchestru. Až do minulého roku, kdy jsem konečně ve své režii představil ve Státní opeře Nabucco, takže mnoho let za mnou stál orchestr FOK a právě ten mne představil českému publiku," řekl José Cura, tenor.

Operní hvězda se publiku představí v roli Othella a zapěje i melodie z italské opery Komedianti. Sedla mu i role Samsona z opery francouzské či role Petera Grimese anglického skladatele Benjamina Brittena. Za zády elitního pěvce zazní majestátní hlasy asi šedesátičlenného pražského filharmonického sboru vedeného sbormistrem Jakubem Zichou. U něj se jedná o první spolupráci s tenoristou.

"Já jsem se na ní velmi těšil a doufám, že si z ní odnesu jenom ty nejlepší vzpomínky, protože je zážitkem pro každého hudebníka pozorovat José Curu při práci," řekl Jakub Zicha, sbormistr.

Návštěvníci se vskutku mohou těšit na neobyčejný zážitek. Na dirigentském stupínku bude totiž stát další hvězda - vyhlášený Kanaďan Jacques Lacombe. A i když jsou s José Curou dlouholetými přáteli, společný koncert ve Smetanově síni bude jejich prvním.

"Známe jeden druhého velmi dobře. Jedná se o skvělý program pro 4 různé opery s výborným orchestrem, výborným sborem a krásným kulturním prostředím. Jsem velice šťastný, že mohu být v Praze, bude to jistě zábavné," řekl Jacques Lacombe, dirigent.

"Jsme s Jacquesem dobří přátelé mnoho let. Toto je poprvé, kdy se společně představíme zde v Praze. Jsem velice pyšný, že právě on diriguje můj orchestr a tento dům je jako můj domov, takže je to jako mít hosta ve svém vlastním domě," řekl José Cura.

Orchestr FOK spolupracoval s Curou v Praze zejména poslední 3 roky. Jak sám pěvec říká, byl jeho druhým domovem stejně jako Smetanova síň, kde v doprovodu FOK odzpívá v rámci poslední spolupráce své závěrečné koncerty. Vstupenky na ně a více informací je možné nalézt na stránkách symfonického orchestru.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu