Kraj ocenil nejlepší potraviny roku

  • 26. března 2019,
  • 22:23,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Nejlepší potravinářské výrobky Středočeského kraje byly slavnostně vyhlášeny ve stejnojmenné soutěži. Do té se může zapojit každá firma podnikající ve středních Čechách.

Reklama

Dvanáctý ročník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje zná své vítěze. Do celkem 7 kategorií bylo nominováno 71 výrobků.

"Tato soutěž je určena pro malé a střední výrobce v potravinářství, kteří v podstatě soutěží v 7 různých kategoriích, ať už jsou to masné výrobky, mléčné výrobky, med, pivo, alkohol, lahůdky a podobně. Kraj tímto podporuje a zviditelňuje malé a střední výrobce," řekl Zdeněk Peták, organizátor.

O vítězných produktech rozhodla komise složená z odborníků testovaných na smyslové zkoušky.

"Jsou to vysoce kvalifikované osoby. Tato komise vyhodnotí dodané přihlášené výrobky," řekl Zdeněk Peták.

Soutěž každoročně organizuje Středočeský kraj a přihlásit se do něj může každá firma, která v kraji působí.

"My se snažíme posílit tu roli podnikatelů ve středních Čechách a umožnit jim, aby jejich výrobky, které jsou tady oceněny, mohli dál šířit na půdě obchodní. Jelikož jsem už na kraji třetího období, byl jsem úplně u začátku, když jsme se rozhodli, že budeme dělat vlastní soutěž. Ty výrobky se hlavně vyvíjejí v kvalitě a designu," řekl Miloš Petera, náměstek hejtmanky Středočeského kraje.

Titul Potravinářský výrobek Středočeského kraje si ze slavnostního vyhlášení odneslo 24 nejlepších produktů od celkem 12 výrobců.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu