• Načítám...
>

U Přílep je velká uzavírka

Řidiči, kteří se vydají z Prahy směrem na Kralupy, musí počítat s velkou uzavírkou mezi Turskem a Velkými Přílepy. Probíhá zde oprava povrchu komunikace a rekonstrukce dvou můstků. Objízdná trasa je určena pouze pro osobní dopravu a nákladní do 6 tun.

Reklama

Až do července řidiči neprojedou po komunikaci vedoucí od Prahy z Turska do Velkých Přílep. Jde o velmi vytíženou silnici, takže lze očekávat dopravní komplikace. Práce jsou plánovány v několika etapách.


"Oprava komunikací je definována na 5 etap. Celková doba uzavírky je 95 dní, takže to vychází zhruba do poloviny července," řekl Tomáš Hošek, místostarosta obce Velké Přílepy.

Objízdná trasa vede přes Svrkyně a není zrovna ideální.

"Pro samotné řidiče to znamená velikou komplikaci v tom, že objížďka je vedena po komunikacích třetích tříd, které nejsou v příliš dobrém stavu. To znamená, že řidiče čeká poměrně těžká cesta po této objížďce," řekl Tomáš Hošek.

Kamiony a nákladní doprava obecně pak musí počítat s delší objížďkou.

"Pro tranzitní dopravu nad 6 tun je doporučena objízdná trasa přes dálnici D7 a silnici I/16," řekl Tomáš Hošek.

Řidiči ale často značení a doporučení nerespektují a nadále tak komplikují situaci.

"Komplikace způsobují neukáznění řidiči dodávek a nákladních vozů, kteří projíždějí objízdnou trasou pro osobní vozidla, kde se setkávají s protijedoucími autobusy, tím pádem na těch komunikacích vznikají určitá zpoždění a nebezpečné situace hlavně pro cestující," řekl Tomáš Hošek.

"Ta situace je složitá. Nejnebezpečnější úsek, které na té trase je, je mezi Kozincem a Svrkyní. Nacházíme se přímo na místě té komunikace. V současné době se tady nemají vůbec vyskytovat nákladní vozidla, které sem mají zákaz vjezdu a stejně sem jezdí. Je to velký problém. Myslím si, že přímo ty autobusy a ti lidé jsou v ohrožení těch nákladních vozidel," řekl Karel Král, velitel Obecní policie Velké Přílepy.

Obec Velké Přílepy operativně informuje o aktuálním dění souvisejícím s dopravní uzavírkou na svých stránkách. Tam řidiči mohou najít potřebné informace před tím, než se touto trasou vydají.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu