SIC spustil vlnu kreativních voucherů

Středočeský kraj přispěje malým a středním firmám, aby byly více vidět a mohly se tak na trhu lépe prosadit. Stačí, když požádají o takzvaný kreativní voucher.

Reklama

Od 1. dubna do konce ledna příštího roku mají malé a střední firmy sídlící ve Středočeském kraji nárok na tzv. kreativní vouchery. Díky nim mohou podniky získat peníze na kvalitnější propagaci.

"V podstatě to znamená, že je firma, která má fantastický výrobek, neumí pro něj ale třeba udělat obal, grafiku, neumí ho prodat. Tyto kreativní vouchery jim k tomu pomohou," řekl Martin Draxler, radní Středočeského kraje.

Firmy mají nárok na finanční podporu v rozmezí od 50 do 300 tisíc korun.

"Přednostně trochu preferujeme tzv. průmyslový design, tedy věci týkající se opravdu produkce výrobků a podobně, tam je ta dotace až 300 tisíc korun. U ostatních věcí je to 200 tisíc korun. Platí, že dotace tvoří tři čtvrtiny. Když tedy chcete získat 300 tisíc korun, musíte předložit projekt za 400 tisíc korun," řekl Jakub Pechlát, ředitel divize Projekty SIC.

Základní podmínkou je, že si podnikatelé musí kreativního pracovníka najít sami, přičemž mohou využít seznam ověřených kreativců, který je uveden na webových stránkách SIC.

"Buď může využívat naší tzv. kreativní galerii, což jsou prověření dodavatelé, ať už z minulých let nebo noví. Nebo může takového dodavatele sám najít a požádat, aby se on zařadil do té naší galerie. My prověříme parametry, které na ní máme, jako je délka praxe, reference a podobně, abychom skutečně mohli garantovat kvalitu té služby," řekl Jakub Pechlát.

V minulém roce podalo žádost o tyto vouchery 60 firem. Z toho 21 společností podporu získalo. SIC jim poskytlo celkovou finanční dotaci ve výši 4,7 milionu korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu