Areál školy ve Smečně se rozšiří

Základní škola ve Smečně, která se může pochlubit titulem krajského vítěze soutěže Památka roku 2018, se dočká nového pavilonu. V něm má být několik tříd a především školní jídelna. Žáci a personál školy tak nebudou muset na obědy docházet do jídelny, která je mimo školní budovu.

Reklama

Areál ZŠ ve Smečně se rozroste o nový pavilon. Kromě 4 učeben v něm bude školní jídelna s kuchyní. Žáci a personál školy tak nebudou muset na obědy docházet do půl kilometru vzdálené jídelny.

"A to je dlouhodobý problém, který jsme ve Smečně řešili. Děti musely každý den přes naši frekventovanou silnici II. třídy. Na té silnici jezdí hodně kamionů, aut, rok od roku je ta situace horší. Jsou to nebezpečné situace, do kterých jsme děti vystavovali," řekla Pavla Štrobachová, starostka obce Smečno.

Dlouho se uvažovalo nad přestavbou staršího školního objektu. Poté ale škola koupila sousední pozemek, na kterém začala se stavbou. 

"Stavba bude hotova příští rok na jaře, takže plánujeme, že od nového školního roku 2020, pokud vše půjde bez problémů, by tam už děti mohly nejen chodit do školní jídelny," řekla Pavla Štrobachová.

"V patře budou 4 učebny, které budou sloužit především žákům z prvního stupně. Jídelna bude sloužit pouze žákům ZŠ, ale školní kuchyně samozřejmě bude vařit i pro děti z mateřské školy," řekla Lenka Bechyňská, ředitelka ZŠ Smečno.

Stavba nového pavilonu školy vyjde na 53 milionů korun. Na financování se podílel Středočeský kraj a Ministerstvo financí.

"V žádném případě bychom nebyli schopni tuto stavbu financovat sami. Právě to byl také jeden z hlavních důvodů, proč v minulých letech ke stavbě nedošlo, protože jsme na ni neměli potřebné finanční prostředky. Teprve když byl vyhlášený dotační program pro podporu výstavby škol v okolí Prahy, tak jsme zažádali o dotaci a z Ministerstva financí jsme dostali 47 milionů a na spolufinancování jsme od Středočeského kraje získali dotaci ve výši 6 milionů korun," řekla Pavla Štrobachová.

ZŠ ve Smečně se může pochlubit titulem krajského vítěze soutěže Památka roku 2018.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu