Český Brod řeší parkování

Český Brod zavedl rezidentní parkovací zóny. Ty se týkají lokality Škvárovna, která se kvůli svému umístění nedaleko nádraží dlouhodobě potýká s problémy s parkováním.

Reklama

Českobrodská radnice dlouhodobě řeší problematickou situaci s parkováním na Škvárovně. Tu se rozhodlo na základě veřejného setkání s místními obyvateli řešit zavedením zóny rezidenčního parkování.

"Rozhodli jsme se to řešit systémem rezidentního stání, neboť nám na Škvárovně, která je blízko vlakového nádraží, parkovala auta z celého okolí a místní lidé v tomto prostoru nemohli vůbec zaparkovat. Bylo to na základě stížností s těmi lidmi, připravili jsme několik způsobů řešení, projednali jsme to s nimi veřejně a nakonec jsme se dohodli," řekl Jakub Nekolný, starosta města.

V této lokalitě bude platit zákaz stání v době od 8 do 18 hodin pro všechna vozidla mimo rezidentů. Ti si mohou parkovací kartu pořídit na Odboru dopravy českobrodského městského úřadu.

"Podle ceníku, který schválila rada města. Cena těch rezidentních karet je 50 korun za první kartu, 500 korun za druhou a 5000 za tu třetí. Předpokládáme, že většina lidí má 1 - 2 vozidla, čili tu třetí už potom nepotřebuje," řekl Tomáš Klinecký, místostarosta.

Počet parkovacích karet není nijak omezen. Limitovaný je však počet parkovacích míst.

"My předpokládáme, že ten počet těch parkovacích karet bude vydán tak, aby uspokojil tu potřebu občanů, aby mohli parkovat v té dané lokalitě. Samozřejmě je jasné, že pokud by těch aut bylo příliš, tak se do té lokality jednoduše nevejdou, čehož jsme si vědomi všichni," řekl Tomáš Klinecký.

Špatná situace s parkováním není v Českém Brodě ale pouze v lokalitě Škvárovna, ale i na jiných místech. Radnice se proto tímto problémem bude i nadále zabývat.

"My jsme si nechali zpracovat studii a nejkrizovější jsou 3 lokality. To je okolí nádraží, centrum města a sídliště. V centru města je to přes den, naopak na sídlišti je to v noci. Máme připravené určité projekty na vybudování parkovacích míst, parkovacího domu - bavíme se o tom na zastupitelstvu a já věřím, že nějaká taková další místa vzniknou, ale není to jednoduché, ani laciné řešení," řekl Jakub Nekolný.

Už v minulosti město vybudovalo v blízkosti vlakového nádraží parkoviště s 250 místy. Tento počet je však nedostačující.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu