V Týnci mají lesní tělocvičnu

V Týnci nad Sázavou si děti i dospělí mohou jít zacvičit do lesa. Projekt lesní tělocvičny je doplněn i hracími prvky pro děti a nachází se kousek od týnecké základní školy.

Reklama

Karkulčin háj. Tak se jmenuje velmi netradiční tělocvična. Najdeme zde cvičební náčiní podobné tomu v posilovnách, tady má ale jednu obrovskou výhodu. Nachází se na čerstvém vzduchu pod klenbou lesního porostu. S nápadem přišla týnecká projektová manažerka.

"Pane starosto, proč tělocvična zrovna v lese?"

"Je to samozřejmě venkovní prostředí a za zpěvu ptáků, případně na čerstvém vzduchu, se vždy dobře cvičí. Naštěstí máme kreativní kolegyni, která vymyslela umístění tělocvičny právě do tohoto lesíku a myslím, že se záměr velmi povedl," řekl Martin Kadrnožka, starosta Týnce nad Sázavou.

"Inspirovala jste se někde?"

"Lesík byl odjakživa přirozeně využíván pro procházky, je asi 300 metrů od centra města, takže lidé to mají kousek," řekla Martina Höhnová, projektová manažerka.

Lesní tělocvična je nejen blízko centra Týnce, je také kousek od týnecké školy.

"Takže jsme tu umístili interaktivní herní prvky pro děti. Mohou si tu prohlédnout listy, malá zvířátka pod lupou, podívat se kaleidoskopem do přírody nebo si zahrát dřevěné pexeso," řekla Martina Höhnová. 

"A tady stojíme u nějaké sochy. Co to je?"

"Tento lesík jsme nazvali Karkulčin háj. A jako maskota tady řezbáři vyřezali velkou hlavu vlka," řekla Martina Höhnová.

Karkulčin háj spatřil světlo světa díky štědré dotaci.

"Jsme členy místní akční skupiny. Místní akční skupina, kterou lídr rozděluje v regionu podporu. Takže v rámci tohoto jsme získali dotaci ve výši 100% na stavbu celé tělocvičny," řekl Martin Kadrnožka.

V současné době se v této lokalitě podporují podobné projekty oživení lesních porostů, které souvisejí nejen s cvičením ale také s turistikou a agroturistikou.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu