Kraj navštívila ministryně financí

Ministryně financí Alena Schillerová navštívila spolu s hejtmankou Středočeského kraje Prahu - západ a Kladensko. Zastavily se například v rodinné firmě, která vyrábí kloubní implantáty nebo na farmě ve Svrkyni, která disponuje bioplynovou stanicí.

Reklama

Hejtmanka Středočeského kraje navštívila region Praha - západ za doprovodu ministryně financí Aleny Schillerové. První zastávkou byla ZŠ Rudná, která se potýká s neustále rostoucím počtem žáků.

"Tady zrovna stojíme v prostoru, kde vyrostlo už 12 učeben a vyroste dalších 8 učeben. Ten problém je daný opravdu tím stěhováním a přílivem obyvatel do těch okrajových částí Prahy. Obec Rudná měla historicky zhruba 2 tisíce obyvatel, dnes je tady skoro 5 tisíc obyvatel," řekl Pavel Kasal, ředitel ZŠ Rudná.

Právě v obci Rudná by měla být v roce 2026 zahájena stavba státní tiskárny cenin. Ta by tak přinesla do regionu pracovní místa až pro 150 lidí.

"Ten projekt má podporu vlády, byl projednán, dokonce zvažujeme i to, že některé resorty, které mají vlastní tiskárny, by zabezpečovaly tu činnost státní tiskárny cenin," řekla Alena Schillerová, ministryně financí ČR.

Další zastávkou byla kladenská rodinná firma, která se 25 let věnuje výrobě kloubních implantátů.

"Já jsem ráda, že paní ministryně navštívila firmu Beznoska, protože je to jeden z pilotních projektů, který velmi úzce spolupracuje se Středočeským inovačním centrem," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

Na seznam preferovaných míst se dostala i rodinná farma Hole, která je známá svým inovativním přístupem.

"Myslím si, že oni jsou velmi inovativní. Teď jedeme na vlně inovací ve středních Čechách, tak tam to vidíte v přímém přenosu, co vše se dá vymyslet, když se lidé nebojí," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová.

Celý výjezd hejtmanky a ministryně financí byl zakončen návštěvou nejstarší hasičské stanice ve Středočeském kraji ve Velvarech, která letos slaví 155 let od svého založení.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu