Po Vltavě proplují i vysoké lodě

U plavebního kanálu mezi Vraňany a Hořínem na Mělnicku se pilně pracuje. Rekonstruuje se tu pět mostů, pod kterými nově proplují moderní vysoké lodě. Tato změna zlepší průplavnost jak rekreačních, tak i velkých nákladních plavidel.

Reklama

Plavební kanál mezi Vraňany a Hořínem překlene pět nových mostů. Ty zvýší podjízdní výšku a umožní tak průplav větších lodí.

"Budou sem moci doplout mnohem větší lodě, bude sem možno dopravovat větší kusy, kontejnery a tak dále. Očekáváme, že Prahu budeme více zásobovat štěrkem, budeme z Prahy po vodě odvážet výkopky z metra a dalších staveb. Budeme moci zásobovat Prahu více po vodě, jako je to například v Paříži nebo Bruselu. Pokud se nám ten projekt podaří realizovat, tak potom dojde k výraznému omezení kamionových přeprav po centru Prahy," řekl Lubomír Fojtů, ředitel, Ředitelství vodních cest ČR.  

Tři z pěti mostů na trase budou nově zdvižné.

"V naší obci je rozmach cyklistické turistiky, pro kterou může být ten samotný zvedací most atraktivní," řekl Martin Chmelík, starosta obce Vraňany.

Rekonstrukce by měla trvat do srpna příštího roku a například ve Vraňanech by tak mohla zkomplikovat dopravu.

"Během té stavby samozřejmě bude postaven provizorní most, který by měl mít nosnost pro hasiče, záchrannou službu, popeláře. Doufám, že žádné veliké omezení nebude," řekl Martin Chmelík.

Modernizace mostů je součástí velkého projektu rekonstrukce vodní cesty mezi Mělníkem a Prahou.

"Jedná se o zvýšení plovoucích hloubek, to znamená plovoucích ponorů plavidel, dochází k prohloubení koryta o 40 centimetrů, což umožní na každé plavidlo zhruba 350 - 400 tun, které bude moci více naložit. Dále se jedná o zvýšení celkem 11 mostů, ze stávajících 3,5 až na 7 metrů," řekl Lubomír Fojtů.

Díky rozšíření budou moci mít plavidla mezi Mělníkem a Prahou na palubě až o 400 tun více nákladu.

"Což má samozřejmě výrazný vliv na ekonomiku plavby. Projekt bude ukončen v roce 2022," řekl Lubomír Fojtů.

Projekt také počítá s rekonstrukcí plavebních komor Hořín a Štvanice. Po jeho dokončení by se bez problémů měly dostat velké lodě z Prahy až do Německa.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu