Senioři v Sedlčanech jsou jako v ráji

Domov Sedlčany má novou fyzioterapii. Senioři si tu mohou užít třeba vířivku, masáž nebo solnou jeskyni. Na vybudování fyzioterapeutického prostoru přispěl i Středočeský kraj.

Reklama

Když jsme vstoupili do solné jeskyně Domova v Sedlčanech, uviděli jsme tu nejen umění designéra, ale i zdraví a spokojenost přítomných dam. Něco takového bychom možná nenašli ani v luxusním hotelu.

"Solná jeskyně má také široké využití. Vlastně největší využití má u problémů s dýchacím systémem, kdy jen tím pobytem dýcháte tu suchou sůl, která vám jde do těla. Je to ještě obohacené i o sůl rozpuštěnou ve vodě, kterou vdechujeme. Dochází k ničení různých infekčních látek v těle," řekla Markéta Kymlová, fyzioterapeutka.

Hned vedle solné jeskyně pak najdeme masérnu a přes chodbu tělocvičnu nebo vířivky.

"Využití vířivých van je u klientů pro lepší prokrvení končetin. Odstraňují se tím různá brnění, když má někdo nějaký neurologický problém. Zlepšuje prokrvení, může dojít ke snížení otoků. Rotopedy využíváme zase ke zlepšení hybnosti končetin," řekla Markéta Kymlová.

"Cvičení je pro seniory moc důležité. Proto jsme se rozhodli rozšířit tuto službu právě i do místností, které jste před chvíli viděli. Jsme moc rádi, že nám přispěl Středočeský kraj. Přispěl nám nemalou částkou 2,3 milionu korun. A za to už se dala pořídit spousta pěkných věcí," řekla Jaroslava Kocíková, ředitelka Domova Sedlčany.

Ale nedá se vše koupit. Třeba lidský přístup a zaujetí, s jakým se v Domově trénují nejen tréninku těla a také mysli seniorů. Podle vůně na chodbách hned poznáváme s čím se tu dnes trénovalo.

"Dnes jsme si povídali o vínu, o koření. Je to na trénování paměti. Takže jsem byla překvapená. Všichni to znali," řekla Markéta Kymlová.

Domov klade i velký důraz na venkovní aktivity seniorů. Proto tu mají svoje zahrádky, kde si mohou vypěstovat co chtějí.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu