Olympiáda seniorů je oblíbená

Každé pondělí patří v sedlčanském domově Letním olympijským hrám. Během nich si mohou senioři ozkoušet nejrůznější disciplíny jak sportovní, tak i ty, které trénují jejich paměť. Akce, která se letos konala šestým rokem, patří mezi jednu z nejoblíbenějších aktivit, které se tu konají.

Reklama

Celkem 36 disciplín čeká na seniory v sedlčanském domově seniorů během Letních olympijských her. Ty tu během léta probíhají pravidelně každé pondělí.

"Začínáme většinou poslední den v červnu a končíme začátkem září, kdy vyhodnocujeme nejlepší účastníky. Vítězové samozřejmě dostávají medaile, sladkou odměnu, balíček. Takže mají motivaci," řekla Jaroslava Kocíková, ředitelka Domova Sedlčany.

První Olympijské hry se v sedlčanském domově seniorů uskutečnily před 6 lety, kdy se nápad na jejich konání zrodil v hlavě ředitelky Jaroslavy Kocíkové.

"V jeden den mě to napadlo a do týdne už jsme to realizovali za pomoci aktivizačních pracovnic, sociálních pracovnic a celého vedení. Lidem se nápad líbil a od té doby už pošesté máme Letní olympijské hry tady u nás v domově," řekla Jaroslava Kocíková.

Senioři si kromě sportovních disciplín mohou ozkoušet i ty, které trénují jejich paměť.

"Naše krédo je to, že chceme aby naši senioři, naši klienti, žili aktivně. Aby se nenudili, aby měli co dělat, aby věděli, že ten život pořád je a musí se žít. Ať je člověku 20 nebo 90," řekla Jaroslava Kocíková.

anketa

Domov seniorů v Sedlčanech patří mezi největší zařízení tohoto typu ve Středočeském kraji. Pyšnit se tu mimo jiné mohou solnou jeskyní, rehabilitační místností i cenou hejtmanky v soutěži Šikovné ruce našich seniorů.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu