V Kladně si užili letní festival

Upravené vozy a dobré jídlo. To nabídl letní festival, který si mohli užít kladenští. V zámecké zahradě byly připraveny různé ochutnávky jídla a pití, kuchařské show a podobně. Na náměstí Starosty Pavla pak mohli lidé hlasovat pro nejzajímavěji upravené auto.

Reklama

Centrum Kladna zažilo festival jak má být. Návštěvníci si v Zámecké zahradě vychutnali dobrou muziku, různé druhy jídla a pití a kulinářské speciality mohli ochutnat od skutečných profesionálů, jako je kuchař Přemek Forejt.

"Já jsem si dnes připravil 3 chody. Budeme dělat takový předělaný bramborový salát, protože to jsou věci, které každý zná. Je to v nás takové zaryté, takže to bude naše verze. A chci udělat bůček, pro mě je to fitness bůček, protože je s hromadou zajímavé zeleniny a podobně. A potom budu dělat kokosový dezert," řekl Přemek Forejt, kuchař.

I když počasí zrovna nepřipomínalo léto, nesměla chybět speciální zmrzlina, kterou před diváky připravil kuchař Michal Krulich. Toho k receptu inspirovala jeho vlastní babička.

"Je o tom, že je tam tekutý dusík, který má -197 stupňů. Já vlastně veškeré suroviny, které mám, podchladím na těch třeba -18 stupňů a udělám z toho úžasnou zmrzlinu. Bude tam mascarpone, je to bezlepkové, je tam zakysaná smetana a je to takový recept po mé babičce, protože moje babička dělala úžasný meruňkový koláč," řekl Michal Krulich, kuchař.

anketa

Na náměstí Starosty Pavla pak duněla hudba z interiérů, jak se říká, vytuněných žihadel. Sjeli se tam totiž milovníci speciálně upravených vozidel.

"Jedná se o upravené vozy, kterým se někdy lidově říká vytuněná nebo tuningová auta. A ta, která můžete vidět na kladenském náměstí během letního festivalu, jsou všechna z německé výroby," řekl Filip Zoubek, vedoucí oddělení kultury, MM Kladna.

Food festival a sraz majitelů upravených vozidel dříve probíhaly odděleně jako samostatné akce. Město se je ale rozhodlo spojit a tak se i přes deštivé počasí mohl letní festival pyšnit velkým počtem návštěvníků.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu