Do Kolína přijel sám Napoleon

Napoleon Bonaparte navštívil Kmochův ostrov v Kolíně. Tam se konaly historické slavnosti k 250. výročí jeho narození. Celému odpoledni dominovalo divadelní představení příjezdu císaře Napolenona s jeho ženou Marií Luisou. Nechybělo ani ražení mincí, malování keramiky nebo sokolník.

Reklama

Dobová hudba, vojenský tábor nebo ukázka exotických hadů. Takový byl program historických slavností na Kmochově ostrově v Kolíně.

"Je to připomenutí významného výročí a v letošním roce je to 250 let Napoleona Bonaparte. To přímé spojení s Kolínem bychom tady asi nenašli, nicméně máme tady známou a celorepublikově věhlasnou skupinu historického šermu Páni z Kolína," řekl Michael Kašpar, starosta města Kolín.

Ti na Kmochově ostrově pořádají slavnosti už posedmé a vždy se snaží téma měnit tak, aby bylo zajímavé pro diváky.

"My jsme tady měli 30letou válku, Valdštejna, Marii Terezii, Karla IV., Václava IV. a tak dále, Rudolfa II. a letos jsme se rozhodli, že uděláme změnu. Rozhodli jsme se pro empír," řekl Miroslav Horáček, vedoucí historického šermu Páni z Kolína.

Celou akci přišel podpořit také radní Středočeského kraje Martin Herman.

"Já jsem tady dnes v podstatě ve dvojí úloze, jednak jako radní Středočeského kraje, Středočeský kraj podobné akce podporuje a jednak jsem tady jako zastupitel Kolína. Mám radost, když se mohu účastnit podobných akcí, tato akce má tradici. Jsou to vždy tématicky profilované víkendy," řekl Martin Herman, radní Středočeského kraje.

Historické slavnosti se spojily také se stým výročím československé koruny, jejíž duplikáty byly k vidění v jednom ze stánků. V příštím roce budou oslavy věnovány císaři Nerovi.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu