V Lánech uctili T. G. Masaryka

V Lánech uctili památku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Letos je to osmdesát dva let od úmrtí tohoto významného státníka. Na hřbitově v Lánech se proto jako každý rok konal pietní akt, kterého se zúčastnily také politické osobnosti.

Reklama

82 let od úmrtí prvního československého prezidenta T. G. Masaryka si připomněli v Lánech. Na místním hřbitově uctili jeho památku pietním aktem. Věnec položili také zástupci Středočeského kraje.

"Středočeský kraj si památku prvního prezidenta připomíná, dělá spoustu akcí. Já si myslím, že to je jeden z největších politiků, kterého kdy naše vlast měla a myslím si, že si všichni politici od něj máme co brát i v dnešní době," řekl Martin Draxler, radní Středočeského kraje.

"Bohužel také jeho odchodem, jeho smrtí, začala pro Československo poměrně tragická éra, ať už to byla druhá světová válka nebo 40 let totalitního režimu. A o to více si vážím toho, že moje generace zažila 17. listopadu 1989, který navázal i na ten Masarykův odkaz," řekla Jana Černochová, poslankyně.

Pietního aktu se účastnili také zástupci Masarykova demokratického hnutí, jehož vedení zavzpomínalo, že za minulého režimu nebylo kvůli pronásledování a útlaku vždy jednoduché Masarykovu památku včas uctít. O to více si tak máme vážit toho, že žijeme ve svobodné době.

"Zde je tedy ten hlavní odkaz T. G. Masaryka, vybudování té republiky a jeho spravedlnost a ta snaha ochránit naše legionáře v Rusku. Takže T. G. Masaryk má pro nás odkaz historický. A nejen historický, ale i pro současnost," řekl Vratislav Preclík, místopředseda Masaryková demokratického hnutí.

Pietního aktu se zúčastnily známé osobnosti české politické scény. Věnec k hrobu Masaryka nechal doručit také prezident ČR Miloš Zeman.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu