• Načítám...
>

Středočeská záchranka dostala auta

Záchranná služba v Kolíně a Mladé Boleslavi rozšířila svůj vozový park o vozidla Škoda Kodiaq. Ta věnovala mladoboleslavská automobilka. Slavnostního předání se zúčastnili zástupci kraje.

Reklama

Středočeská záchranná služba má k dispozici 2 nová auta Škoda Kodiaq. Vozidla věnovala mladoboleslavská automobilka.

"Slouží pro výjezd tzv. rendezvous. To znamená, že to je posádka tvořená řidičem a lékařem. Vezou s sebou veškeré vybavení, které má sloužit právě k poskytnutí pomoci, případně k záchraně života, tedy kyslík, dýchací přístroje, defibrilátor a všechny záležitosti, které k tomu potřebují," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

"My jsme za každý takový dar vděční, protože nám obrovsky narůstá počet výjezdů a najetých kilometrů. Přiblížili jsme se magické hranici 5 milionů kilometrů za loňský rok. Každý vůz, který máme v provozu, ročně najede 70 tisíc kilometrů. Z toho logicky vyplývá, že ten vozový park se opotřebovává," řekl Jiří Knor, ředitel ZZS SČK.

Slavnostního předání se kromě hejtmanky, zástupců automobilky a Středočeské zdravotnické záchranné služby zúčastnili i další zástupci kraje.

"Patří poděkování společnosti Škoda Auto a podpoře, kterou tato společnost věnuje Středočeskému kraji a problémům občanů Středočeského kraje," řekl Robert Bezděk, radní Středočeského kraje.

"Já si této spolupráce se Škodou velmi vážím, protože je správné, pokud v našem regionu fungují takto velké firmy, že přispívají ke zlepšení standardu služeb, které našim občanům poskytujeme. A toto je jedna z cest. Takže jsem za to velmi vděčná a děkuji," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová.

Mladoboleslavská automobilka dlouhodobě podporuje jak zdravotnická, tak i sociální zařízení. A to nejen ve Středočeském kraji.

"Pro nás v těch regionech, kde jsou naše závody, ať už je to Královehradecký kraj nebo Středočeský kraj, je důležité podporovat celou tu oblast i té sociální a zdravotní péče. My jsme shodou okolností před nedávnem podpořili významným způsobem i zdejší urologii," řekl Bohdan Wojnar, předseda představenstva Škoda Auto.

Nové vozy budou mít k dispozici záchranáři v Mladé Boleslavi a Kolíně.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu