Dobříšská firma expanduje

Evropskou centrálu otevřela ve svém areálu dobříšská firma Doosan Bobcat. Nově postavená budova nabídne kancelářské prostory pro 200 svých zaměstnanců z managementu. Její vybudování stálo přes 250 milionů korun.

Reklama

Firma Doosan Bobcat otevřela v areálu centrálu pro Evropu, blízký východ a Afriku. Společnost v Dobříši působí od roku 2007.

"Tehdy to začalo už v tom roce 2007, kdy jsme tady postavili nový výrobní závod. Postupně inovační centrum, tréninkové centrum. A celý ten proces uzavíráme otevřením této evropské centrály pro Evropu, střední východ a Afriku. A odsud se bude řídit celý tento region, který dohromady pokrývá asi 120 zemí. V současnosti exportujeme do 90 zemí po celém světě. Zhruba polovina naší produkce právě zůstává v tomto regionu a zbytek jde do Ameriky a Asie," řekl David Frodl, manažer komunikace Bobcat.

V areálu firma stroje nejen vyrábí, ale probíhá tu i výzkum a vývoj v nedávno dokončeném inovačním centru.

"Soustředíme se především na smykové nakladače, pásové nakladače a minibagry," řekl David Frodl.

Firma patří mezi významné zaměstnavatele na Příbramsku.

"My jsme samozřejmě rádi. Je to pro nás i další signál, že Středočeský kraj je opravdu dobré místo pro firmy jako je Doosan Bobcat. Dnes se tady otevírá centrála pro komunikaci se všemi jejich pobočkami po celém světě, takže pro nás je to určitě velice významný zaměstnavatel a firma ve Středočeském kraji," řekl Martin Draxler, radní Středočeského kraje.

Trojpodlažní budova centrály stála 250 milionů korun a nabídne kancelářské prostory pro více než 200 zaměstnanců.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu