Rakovnický aquapark otevře v lednu

Už v lednu příštího roku by si mohli obyvatelé Rakovníka užívat nový aquapark. Město nechalo proměnit starý plavecký bazén v nové aquacentrum, které nabídne zábavu i neplavcům. Stavební práce zatím pokračují podle harmonogramu.

Reklama

Přestavba rakovnického plaveckého bazénu v aquapark pokračuje podle harmonogramu. Stále tak platí termín převzetí už letos v listopadu.

"Rekonstrukce bazénu s přestavbou na aquapark se chýlí ke konci. Ty termíny jsou dodržovány stavební firmou, takže někdy koncem listopadu by mělo dojít k předání stavby. Prosinec bude zkušební doba a rádi bychom veřejnosti otevřeli bazén počátkem nového roku," řekl Luděk Štíbr, starosta Rakovníka.

V současné době se kvůli počasí pracuje převážně uvnitř areálu, kde už dělníci zapojují jednotlivá potrubí, topení a nejrůznější technologie. Aquapark po uvedení do provozu nabídne zábavu i neplavcům.

"Pro mě je aquapark především bazén a pravidelné plavání. Pro všechny ostatní obyvatele budou zajímavé i atrakce, jako je saunový svět, pára, skluzavky. Je to daleko lépe vybavené než to bylo do minulé doby," řekl Jan Švácha.

"Vycházíme z takového standardu, který je tady v okolních aquaparcích, ať je to Kladno nebo Beroun. Takže jsme chtěli nabídnout podobnou službu i v Rakovníku," řekl Luděk Štíbr.

Rekonstrukci bazénu s přestavbou na aquapark schválili zastupitelé už v roce 2015. Stavební práce se rozjely ve druhé polovině roku 2018. Náklady se vyhouply nad 200 milionů korun. O provoz se bude starat městská firma Údržba městských komunikací Rakovník.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu