Opolany mají nové hřiště

V Opolanech se dočkali nového multifunkčního hřiště s umělým povrchem. Místním nabídne možnost bohatého sportovního vyžití nejrůznějších míčových her jako je například volejbal nebo fotbal. Otevřené bude po celý rok a díky osvětlení bude k dispozici i večer.

Reklama

Opolany jsou bezesporu obcí se sportovním duchem. Vedle fotbalového hřiště s nádherným travnatým povrchem tam teď navíc nově otevřeli multifunkční hřiště. Nové víceúčelové hřiště je určené pro celou řadu sportů. Např. tenis a malou kopanou. 

"Bude to další vyžití jak pro malé děti, větší děti, tak i pro dospělé. Jak jste si určitě všimli, je tady vybudované osvětlení, takže i teď v těch podzimních a zimních měsících se tady bude moci hrát v zimě, to znamená i za tmy," řekl Jan Vojáček, starosta obce Opolany.

A zahrát si tu kromě basketbalu můžete třeba florbal, házenou, volejbal, nohejbal nebo vybíjenou. Jediné omezení je snad jen to, že se na trávník nesmí v klasických kopačkách, ale pouze v sálovkách.

"Kdyby se na to šlo s kopačkami, tak se ta umělá tráva poškodí, vytrhají se ty vlasy z toho," řekl Jan Vojáček.

Slavnostní otevření hřiště si nenechal ujít ani radní Středočeského kraje Martin Herman, ze kterého se vyklubal velký sportovec.

"Od mala jsem hrál fotbal hodně, tak bych si asi zahrál fotbal, vidím i čáry na tenis, takže bych si zahrál i tenis, který jsem také závodně hrál. Jsou tady ale čáry na více věcí. Já jsem hravý člověk, rád si zahraji všechno, co se hraje s míčem," řekl Martin Herman, radní Středočeského kraje.

Bez podpory Středočeského kraje by nové multifunkční hřiště nemohlo vzniknout. Z celkového rozpočtu 1,2 milionu korun přispěl kraj částkou 730 tisíc korun. Popřejme tedy obci Opolany, ať nové hřiště dobře slouží.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu