Cyklostezky propojí kraj s Prahou

Praha naváže se Středočeským krajem spolupráci v oblasti rozvoje cykloturistiky a cyklodopravy. Milovníci jízdy na kole budou moci využívat bez komplikaci vzájemně propojené stezky. V rámci memoranda bude mobilní aplikace Na kole Prahou rozšířena i na kraj.

Reklama

Zastupitelé hl. m. Prahy schválili spolupráci se Středočeským krajem v oblasti rozvoje cykloturistiky a cyklodopravy. Na základě podepsaného memoranda budou moci zájemci využívat až 8 stezek bez jakéhokoliv omezení.

"V podstatě musíme i chceme spolupracovat s Prahou. Praha je uprostřed Středočeského kraje. Jakmile někdo jede do Prahy nebo z Prahy do Středočeského kraje, vždy jede po stejné cestě," řekl Martin Draxler, radní Středočeského kraje.

"To hlavní je, že tím memorandem docílíme koordinace těch staveb, stavby nebudou končit na hranicích kraje nebo hlavního města, ale budou propojené. To znamená, že Pražané budou mít 8 cyklopropojení se Středočeským krajem. Vyzdvihl bych asi 2 nejdůležitější. Je to cyklotrasa A2 ze Zbraslavi do Vraného nad Vltavou a cyklotrasa A1, což je ze Sedlce do Roztok," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

V rámci této spolupráce bude rozšířena využitelnost mobilní aplikace Na kole Prahou i na Středočeský kraj. Právě ta cyklistům usnadňuje navigaci, upozorňuje na nebezpečná místa a v neposlední řadě nabízí i společenskou zábavu.

"Praha má tuto aplikaci zaměřenou spíše na tu mobilitu. Středočeský kraj ji bude mít spíše na turistický ruch. Takže tam budou vytipované trasy pro zdatnější cyklisty, pro rodiny s dětmi. A budou tam samozřejmě vytipované i kulturní památky, technické památky," řekl Martin Draxler.

Na vývoji mobilní aplikace by se mělo začít v nejbližší době. Pokud půjde vše podle plánu, bude Středočechům k dispozici během příštího roku.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu