V Kladně svítí strom splněných přání

Příchod vánočního času oslavili i lidé v Kladně. I tady rozsvítili vánoční strom, který bude navíc plnit dětská přání. Bohatý program čeká na občany po celý advent.

Reklama

Na kladenské náměstí Starosty Pavla dorazily během první prosincové neděle tisíce lidí, aby viděly slavnostní rozsvícení vánočního stromu.  Při této příležitosti byl připraven hudební program, který oficiálně začal už 16 hodin vystoupením Kühnova dětského sboru v kostele  Nanebevzetí Panny Marie.

Na své si přišli i milovníci rockové hudby.  Své známé hity zazpíval Kamil Střihavka za doprovodu kapely Leaders.  

Novinkou oproti letům minulým bylo promítaní vánočního příběhu zachycujícího místní tradice přímo na kladenskou radnici.

„Město klasicky k těmto událostem dělá ohňostroje. My jsme si řekli, že s ohledem na pejsky a podobně zkusíme něco jiného, co by třeba ty pejsky nerušilo a co by lidi zaujalo. Povedlo se nám zařídit videomapping. Je to moc pěkné a hlavně je to tiché. Takže to nemůže nikomu škodit a je vidět, že to děti baví,“ řekl primátor Kladna Dan Jiránek.

Po pár minutách se samotná projekce přenesla na kostel Nanebevzetí Panny Marie a následně na vánoční smrk, který se tak slavnostně rozsvítil.

I tento rok se z kladenského smrku stal strom splněných přání.

„Je tam přes 240 přání a my máme radost, že každý rok ta přáníčka lidé otrhají, a pak na město přinesou ty nakoupené dárky. My je pak distribuujeme do dětských domovů a azylových domů a děti z toho mají obrovskou radost,“ doplnil kladenský primátor.

Letošním tématem jsou Tradiční Vánoce v Kladně. Nás proto zajímalo jak místní obyvatelé nejraději tráví tyto svátky.

anketa:
„My budeme s dětmi. Půjdeme si zabruslit, podívat se na stromečky a hlavně budeme péct.“
„Půjdeme si zaběhat. My hodně běháme, abychom viděli zlaté prasátko.“
„Lijeme olovo, jezdíme za rodiči a navštěvujeme známé, na které během roku nemáme čas.“
„Vánoce trávíme většinou doma u televize.“

Během večera byli oceněni i dva kladenští občané, kteří darovali svoji krev, přičemž absolvovali 120 odběrů.

„Za to si jednak vysloužili ten Zlatý kříž profesora Jánského, ale hlavně naše poděkování. Je totiž naprosto úžasné, co někteří lidé dokáží udělat pro druhé bez jakéhokoli nároku na honorář,“ uzavřel primátor Kladna Dan Jiránek.

Organizátoři si připravili bohatý kulturní program i na zbývající adventní víkendy. Ten se bude odehrávat jak na náměstí Starosty Pavla, tak i na jiných místech města.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu