Armáda spásy otevřela nový obchod

V Berouně otevřeli nový obchod, který naplňuje jak charitativní, tak recyklační funkci. Slouží především k aktivnímu získávání peněz pro sociální činnost Armády spásy v České republice. Oblečení do něj může přinést prakticky každý. Stačí, aby bylo čisté, neroztrhané a dalo se i nadále použít. Část zboží se pak prodá, část poslouží těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, a zbytek se šetrně zrecykluje. V obchodě najdete jak pánské, tak dámské a dětské oblečení, ale také boty, hračky a další domácí potřeby. Navíc tam můžete v klidu posedět a dát si třeba kávu nebo koláč.

Reklama

Nový obchod Armády spásy v Berouně slouží hlavně k získávání peněz pro sociální aktivity Armády spásy po celém Česku. Zboží získávají do obchodu formou darů od lidí nebo firem. Pomoci lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, můžete i vy. Je to snadné.

"Podmínky toho, aby lidé mohli přinést oblečení, nejsou skoro žádné. Stačí, když doma přeberou svoji šatní skříň a to, co už nepoužívají, dají do tašky a donesou nám to buď přímo sem do obchodu, případně to mohou také hodit do našich sběrných boxů, které máme různě po Praze," řekla Viktorie Ramaislová, regionální manažerka ReShare Store.

Oblečení by ale mělo být čisté a nepotrhané, aby se dalo znovu použít. A přesto, že je obchod otevřený pouhý měsíc, paní Bohunka, která v obchodě prodává a s láskou peče i výborné koláče, už moc dobře ví co se nejvíce prodává.

"Největší zájem je určitě o džíny. Potom je to dětské značkové italské oblečení. A kdybych měla říci, tak je zájem hodně o takové originální kousky. Teď jsem tu měla nádherný příběh minulý týden. Paní našla totálně retro šaty a vlastně jsme si tu spolu v nich i zatančily," řekla Bohunka Vohradská, prodavačka.

V obchodě můžete nejen nakoupit obuv, oblečení, hračky a domácí potřeby, ale také si tam v klidu sednout a odpočívat. 

"Máme tady kavárnu, kam si lidé mohou přijít posedět a dát si kávu. Máme cappuccino, latté, naše děvčata pečou moc dobrý koláč, takže si mohou kousek dát," řekla Viktorie Ramaislová.

V obchodě se tak snaží o to, aby to tam nebylo jen o nakupování, ale aby prodejna vytvářela příjemnou atmosféru, kde se budou lidé pravidelně scházet a povídat si mezi sebou. A takových míst je určitě potřeba.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu