Kralupský skatepark byl zkolaudován

Kralupský skatepark byl v polovině května řádně zkolaudován. Zastupitelé města rozhodli podpořit tento projekt z uspořených financí. V Kralupech tak vzniklo další moderní sportoviště, které město přišlo zhruba na tři a půl milionu korun.

Reklama

Kralupský skatepark byl v polovině května řádně zkolaudován. Stará podoba a funkce parku již delší dobu podléhala svému věku.

"Skatepark byl v Kralupech postaven před deseti lety a možná i déle. Byl poplatný té době. Předloni na nás přišli provozovatelé parku, jestli bychom ho nechtěli zmodernizovat. Nechali jsme si udělat projekt a loni jsme to měli pod čarou v rozpisu investic, protože jsme už neměli na to peníze. Skejťáci ale přišli s peticí, kde měli 200 nebo přes 300 podpisů, jestli bychom park nezařadili do plánu," říká Marek Czechmann, starosta Kralup nad Vltavou.

Zastupitelé města rozhodli podpořit tento projekt z uspořených financí. Na vzhledu parku se podíleli také místní skateboardoví nadšenci. Původní park v tomto ohledu citelně zaostával.

"Starý skatepark prošel kompletní obměnou atrakcí. Původně to byly železné konstrukce, které byly umístěny na betonovém místě. Momentálně došlo k modulaci terénu, aby skatepark byl co nejvíce atraktivní a moderní. Na místě zůstali také dvě U-rampy, které byly původní a prošli renovací," říká Vojtěch Pohl, místostarosta Kralup nad Vltavou.

 V Kralupech tak vzniklo další moderní sportoviště, které město přišlo zhruba na tři a půl milionu korun. Skatepark ale čeká ještě pár drobných úprav.

"Bavíme se o doplnění odpadkových košů, protože je skatepark momentálně hodně vytížen. Hromadí se spousta odpadků, tak přemýšlíme o mobiliáři, který bychom mohli doplnit,"  říká Vojtěch Pohl, místostarosta Kralup nad Vltavou.

V prostorách skateparku nově platí vyhláška města o zákazu konzumace alkoholu na veřejných místech pod pokutou 10 000 korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu