Kraj dá peníze nemocnicím

Středočeští zastupitelé udělili mimořádné dotace krajským nemocnicím, které měly finanční náklady kvůli koronaviru. Kraj nemocnicím dal 152 milionů korun a následně by stejnou částku měl dostat z evropských peněz.

Reklama

Středočeští zastupitelé se sešli na mimořádném zastupitelstvu, aby schválili účelovou dotaci středočeským nemocnicím.

"Celková výše dotace, která by měla být poskytnuta nemocnicím, myslím tím oblastním nemocnicím ve vlastnictví středočeského kraje, činí přibližně 152 milionů korun," popisuje radní Středočeského kraje, Robert Bezděk.

Prostředky, které si žádaly jednotlivé nemocnice, jsou velmi rozdílné. Zatímco ta mladoboleslavská si řekla o necelých devět milionů, ta kladenská chtěla více jak jednasedmdesát milionů korun.

"Na samotném začátku jsme počítali s tím, že kladenská nemocnice bude nemocnicí v první linii. A z tohoto důvodu kladenská nemocnice několik pavilonů nově připravila, aby mohli přijmout ty pacienty," říká radní.

Se svým návrhem přišli i opoziční Občanští demokraté.

"Požádali jsme vedení kraje, aby taková pomoc mohla dorazit i do městských nemocnic a samozřejmě i do nemocnic soukromých. Všechna ta zařízení bez rozdílu v době koronavirové pandemie musela upravit svůj provoz, musela zajistit svá oddělení," komentuje zastupitel Martin Kupka.

Ten materiál, který byl předkládán, měl být předkládán do 24.6. a dneska už máme červenec. Samozřejmě, můžeme se pokusit zjistit, jaká ta situace je. Ale vzhledem k tomu, jak ta pravidla jsou nastavena, ODS s tím přišla pět minut po dvanácté," oponuje Bezděk.

Dotace, které poskytne kraj nemocnicím, by následně měl dostat zpátky a to z Evropského fondu solidarity.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu