V Benátkách mají největší bikrosovou dráhu

Bikrosová dráha v Benátkách nad Jizerou je největší nejen u nás, ale i ve Střední Evropě. Díky tomu je dějištěm mezinárodních závodů. Zároveň nabízí kvalitní zázemí jak pro profesionály, tak i začínající nadšence.

Reklama

Největší bikrosovou dráhu u nás najdete v Benátkách nad Jizerou. Od roku 2010 se výrazně proměnila a její dráha se prodloužila. Zároveň se neustále zkvalitňuje zázemí, které ocení jak profesionální jezdci, tak i začínající nadšenci. 

"Postavili jsme první velkou zatáčku, rozšířili a prodloužili jsme startovní roviny. V současné době tady připravujeme chodník na trénování sprintů. Do budoucna plánujeme předělat třetí rovinu, aby byla technicky náročnější," uvedl předseda klubu SC BMX Benátky nad Jizerou, Pavel Podolský.

Bikros je individuální adrenalinový sport. Jezdci mezi sebou závodí na speciálně upravených kolech a tratích, přitom musí co nejrychleji zvládnout nerovný a náročný terén. Tomuto sportu se mohou děti věnovat už od 3 let. 

"Je to ideální způsob, jak se naučit techniku na kole. Nejmladší začínají s houpáním a s přejížděním vln. Starší jezdci se pak učí jezdit po zadním kole, skákání malých vzdáleností až po skoky na 12 metrů," dodal předseda klubu SC BMX Benátky nad Jizerou, Pavel Podolský.

V současné době má místní bikrosový klub kolem 120 členů z toho 60 aktivně závodících. 

"Trénují dvakrát až třikrát týdně. Máme tři trenéry, kteří vedou jednotlivé skupiny," doplnil předseda klubu SC BMX Benátky nad Jizerou, Pavel Podolský.

anketa

Pokud vás bikros zaujal, stačí oslovit vedení klubu SC BMX Benátky nad Jizerou. V případě, že rádi sledujete nejlepší jezdce, nenechte si ujít mezinárodní závod, který je naplánován na 15 - 17. srpna. Druhou největší událostí letošního roku je pak mistrovství republiky, které se odehraje během 12 a 13. září. Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu