Kraj podpořil RUN for HELP

V Letenských sadech se běžel druhý ročník závodu RUN for HELP. Běželo se v několika věkových kategoriích, od těch nejmladších až po dospělé. Závod přišly podpořit i hvězdy jako Dasha, Monika Absolonová nebo Jan Čenský.

Reklama

V pořadí druhý ročník akce RUN for HELP se konal na pražské Letné. Cílem této akce je pomoci osobám po amputaci spodních končetin.

"Cílem je startovné, které věnujeme na nákup protéz pro amputované lidi. Nápad vznikl s agenturou Nova art a Event media. Poté jsme se dali dohromady s No Footem a vymysleli jsme tento běh. Běh je určen pro celou rodinu. Mohou běžet malé děti, maminky s kočárkem, mohou běžet trať na 4 km, ale také na 8 km," říká Andrea Brzobohatá, organizátorka.

Novou sportovní protézu dostalo na místě hned několik účastníků. Mezi nimi i Lucie Kudrnová, která s ní ihned absolvovala jeden ze závodů.

"Já se neskutečně těším, protože mi Ottobock zapůjčil Challenger, takže jsem naběhala 4 km. Byl to zvláštní pocit, ale je to jako když se dítě naučí jezdit bez postranních koleček. Takže Jsem měla velkou radost, ještě teď se z toho klepu," říká Lucie Kudrnová, účastnice závodu.

Čestným partnerem letošního ročníku byl Středočeský kraj. Ten na místě zastupoval radní Martin Herman.

"Středočeský kraj sportovní akce podporuje. Podpora sportu patří mezi jeho priority. Ještě větší radost máme ze sportovních akcí, které mají bohulibou činnost stejně jako RUN for HELP. Je pro nás čest podporovat takové akce," říká Martin Herman, radní Středočeského kraje.

Patrony letošního ročníku byli Jan Čenský, Yvetta Blanarovičová nebo zpěvačka Dasha.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu