Litol se připravuje na opravu Mírové ulice

Zhruba od půlky srpna se uzavře ulice Mírová, která se nachází v městské části Litol v Lysé nad Labem. Tato klíčová komunikace projde kompletní rekonstrukcí, která bude trvat dva roky. Na investici, která přesáhne 140 milionů korun, se podílí s městem i Středočeský kraj.

Reklama

Zhruba od půlky srpna se uzavře ulice Mírová, která se nachází v městské části Litol v Lysé nad Labem. Tato klíčová komunikace projde kompletní rekonstrukcí, která bude trvat dva roky. 

"Tato komunikace potřebuje rekonstrukci především v rámci sítí, protože je tu vodovod v azbestu. Potřebujeme pro občany kvalitní vodu i sítě. Budou i nové přípojky do nemovitostí. Dále se významně sníží hluková hladina, protože kostky, které jsou na vozovce nyní, jsou velmi hlučné," uvedla Karolína Stařecká, radní města Lysá nad Labem.

Na investici přesahující 140 milionů korun se bude podílet jak město tak i Středočeský kraj. 

"Stavba byla vysoutěžena za 143 milionů, z toho necelých 80 milionů jde za městem. Za městem jdou rekonstrukce kanalizace, vodovodu, chodníků, městského osvětlení a městské, okrasné zeleně," doplnil Karel Otava, starosta města Lysá nad Labem.

Uzavírka komunikace bude částečná. Po celou dobu stavby bude zajištěn bezpečný přístup do nemovitostí dotčených stavbou.

"Uzavírky se uskuteční v návaznosti na předem určené etapy, takže samozřejmě nebude uzavřena celá komunikace, ale vždy jen jedna, konkrétní část. Vždy bude umožněn přístup rezidentů do jejich nemovitostí," dodala Karolína Stařecká, radní města Lysá nad Labem.

Ještě v letošním roce by měla být dokončena I. Etapa, což je úsek od vjezdu do společnosti Ars Altmann až po Dobrovského sady. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu