Fotbalisté si připomněli Josefa Vokáčka

Desítka fotbalových mužstev se sjela do Čelákovic. Tady se konal první ročník Memoriálu Josefa Vokáčka. Ten hrál desítky let za místní fotbalový klub.

Reklama

Fotbalový stadion v Čelákovicích hostil první ročník Memoriálu Josefa Vokáčka. Fotbalisty, který v místním týmu působil několik desítek let.

"Josef Vokáček je rodák z nedaleké Lysé. Přišel sem do Čelákovic do druholigového mužstva. Hrál na levém křídle. Já jsem jako dítě chodíval podávat míče za branku při mistrovských utkáních a Josef Vokáček, jako levé křído, odváděl kvalitní fotbalovou práci," zavzpomínal Jaroslav Ryneš, předseda TJ Spartak Čelákovice.

Memoriálu se zúčastnila fotbalová mužstva nejen z Čelákovic.

"Prostřednictvím internetu se nám přihlásilo deset týmů. Všechny určitě nejsou z Čelákovic. Jsou zde týmy i z nedalekého okolí," upřesnil  Jaroslav Ryneš, předseda TJ Spartak Čelákovice.

Akci podpořil Středočeský kraj. Slavnostního zahájení se zúčastnil radní Robert Bezděk.

"Jsem rád, že v době, kdy každý den ráno slyšíme zprávy o tom, jaký je nárůst počtu pacientů s Covid-19, se konají podobné akce jako je i ta dnešní v Čelákovicích. Svědčí to o tom, že jsme připraveni a ochotni se postavit problémům, které máme," konstatoval Robert Bezděk, radní Středočeského kraje.

Organizátoři prvního ročníku Memoriálu Josefa Vokáčka by rádi v akci pokračovali v následujících letech. Pro fotbalisty z Čelákovic a okolí tak vznikne nová tradice, při které se každoročně budou scházet.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu