Na Kokořínsku startuje integrace veřejné dopravy

Na Kokořínsku v okrese Mělník odstartovala integrace veřejné dopravy. Za podpory Integrované dopravy Středočeského kraje, jednotlivých obcí, dopravců i samotného kraje, se mohou cestující těšit na několik změn. Zásadní je především rozšíření dopravní obslužnosti v relacích Mělník-Kokořín a Mělník-Mšeno. Zároveň budou posíleny vybrané spoje v této atraktivní turistické oblasti a zlepší se i návaznost na autobusy do Prahy z Mělníka. Ty budou zahrnuty do systému Pražské integrované dopravy. Více se dozvíte v naší reportáži.

Reklama

Slavnostním přestřižením pásky začala integrace veřejné dopravy na Kokořínsku, která se dlouho chystala a její spuštění zbrzdila pandemie koronaviru. Nyní je konečně tady a přinese celou řadu změn. Například zprovoznění nové linky v trase Mšeno-Dubá.

"Nově jsou v provozu tři páry spojů v pracovní dny, které navazují v Dubé na linku do České Lípy. Takže je tu nově zajištěno spojení mezi kraji," popsal Matěj Sobota, projektant autobusových linek IDSK.

Provoz autobusových linek bude zaveden nebo rozšířen na území dalších 33 měst a obcí Středočeského, respektive Libereckého kraje. Největší změnou pro cestující je jednoznačně změna tarifu. 

"Nově bude již celý okres Mělník zaintegrován do systému Pražské integrované dopravy. To znamená že na jednu jízdenku můžeme cestovat jak v této oblasti, tak dojet do Prahy," upozornil Matěj Sobota, projektant autobusových linek IDSK.

Podstatná změna pro cestující  je možnost zakoupit si předplacené jízdné. Za stejnou cenu tak mohou cestovat různými druhy dopravy, s různými dopravci, a to s jednou jízdenkou. Dopravců bude hned několik. Například ČSAD Střední Čechy. 

"My jsme jako dopravce samozřejmě spokojeni. Co týká práce práce řidičů, jízdních řádů, grafikonů dopravy je vše, z našeho pohledu, v pořádku. Tu správnou odezvu, ale budeme mít až od cestujících," konstatoval Aleš Jakoubek, vedoucí osobní dopravy ČSAD Střední Čechy.

A ti by spokojeni být mohli, protože například v oblasti Liběchov-Kokořín došlo k rozšíření provozu v pracovní dny i o víkendu, a to celoročně. Rozšířena bude i víkendová doprava do turisticky atraktivní oblasti Kokořínska. Nic z toho by nevzniklo bez podpory Středočeského kraje.

"Integrace znamená, že se cestování pro občany stane pohodlnějším. Obzvláště na Mšensku a Kokořínsku, které jsou vyhlášenými turistickými lokalitami, si od toho slibujeme, že se v tato místa lidé dostanou bezproblémově," doplnil František Petrtýl, radní Sředočeského kraje.

Kokořínským údolím povede linka 695, která bude nově v provozu i o víkendu, a to od dubna do října. Zajištěno bude i autobusové spojení pro školáky, kteří jinak využívají hlavně železniční dopravu. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu