• Načítám...
>

Hejtmanka navštívila seniory i děti

Domov pro seniory ve Vlašimi a Dětské centrum v Choceradech byly cílem dalšího výjezdu středočeské hejtmanky. Ta se v obou zařízeních setkala jak s vedením, tak i s klienty. Ti mohli využít besedy a zeptat se na vše, co je zajímá.

Reklama

V rámci svého dalšího výjezdu zavítala středočeská hejtmanka do Vlašimi. Tady byl cílem její cesty domov pro seniory.

"Dokonce jsem ochutnala oběd a musím říci, že mají skvělou jídelnu nebo kuchyň. To znamená, že kuchaři tady vaří například dvě jídla, klienti si mohou vybrat, mají jídelníček na 6 týdnů dopředu. Já jsem se s panem ředitelem bavila o tom, co bude ještě potřebovat. Těch věcí je spoustu, ale nejvíce ho trápí nedokončená oprava podlah dole v přízemním patře, protože všechno ostatní už opravili," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje. 

Součástí návštěvy byla také beseda se seniory. Ti měli pro hejtmanku připraveno hned několik otázek.

"Ptali se na to, zda se tu bude stavit ještě nějaká další kapacita, co se seniorských domů týče. Ptali se dokonce na dotace, které kraj dostává - kde je kraj získává, na co je dostává. To jsou takové zajímavé dotazy, je vidět, že naši klienti sledují, co se děje," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová. 

Další zastávkou, která byla v programu tohoto výjezdu, bylo Dětské centrum v Choceradech.

"Musím říci, že personál odvádí obrovský kus práce, stará se tam o velmi těžce nemocné děti, pomáhají rodičům odlehčovat jejich úkol, to znamená, že mají odlehčovací službu a rodiče si do internátu mohou třeba na týden dítě umístit," řekla Jaroslava Pokorná Jermanová. 

Dětské centrum se do budovy bývalé dětské léčebny v Choceradech přestěhovalo teprve nedávno. Dříve působilo ve Strančicích.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu