• Načítám...
>

Zastupitelstvo řešilo odměny úředníků

Opozičními stranami svolané mimořádné zastupitelstvo Středočeského kraje se zabývalo mimořádnými odměnami úředníků. Ani po několikahodinové debatě se ale opoziční radní nedočkali požadovaných odpovědí. Kraj totiž podle zákona nesmí tyto informace zveřejňovat.

Reklama

Mimořádné zastupitelstvo Středočeského kraje, které svolali zastupitelé opozičních stran ODS a STAN, se věnovalo kauze mimořádných odměn. Podle nedávno zveřejněných informací, dostávali totiž někteří úředníci ještě k platu odměny ve výši 70 až 80 tisíc korun, a to pravidelně každý měsíc. Známá jsou pouze čísla bez konkrétních jmen a funkcí, a to se opozičním zastupitelům nelíbí.

"Domnívám se, že tady nejde o to zda, tak jak říká pan ředitel krajského úřadu, že mu zákon nedovoluje informovat o tom, že nějaký jednotlivý zaměstnanec dostal nějaký plat nebo nějakou odměnu. My jsme ani toto nepožadovali," uvedl Věslav Michalik, zastupitel Středočeského kraje.

Několik hodin trvající, chvílemi hodně emotivní diskuze, ale nepřinesla žádný výsledek a požadovaných odpovědí se opoziční zastupitelé nedočkali.

"Teď je jasné, že tu situaci mohou změnit jen krajské volby, které budou 2. a 3.října. Aby konečně kraj přestal začerňovat informace a hovořil s veřejností otevřeně," zdůraznil Martin Kupka, zastupitel Středočeského kraje.

Podle vedení kraje není možné podle zákona tyto informace poskytnout. O přidělování odměn totiž nerozhoduje hejtmanka, ale ředitel krajského úřadu.

"Nakonec jsem ráda, že jsme ten bod prošli a že opozice uznala, že hejtmanka nemá vliv na odměny úředníků do úřadu. Zaznělo to tady z úst opozice několikrát. Je na to záznam, takže já jsem za to ráda. Pan ředitel tady obhajoval způsob vyplácení, způsob informování. Pořád se pohybuje v mezích zákona a šel dokonce tak daleko, že zveřejnil svůj plat," konstatovala Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

Ředitel krajského úřadu zastupitele seznámil se způsobem hodnocení úředníků. Podobně učinila také hejtmanka, která obhajovala odměny vyplacené řediteli úřadu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu