Benátky vyhlásily nejlepší sportovce

Sportovní hala v Benátkách nad Jizerou hostila další ročník akce "Sportovec roku města Benátky na Jizerou." Ukázalo se tak, že zde vyrostla celá řada úspěšných sportovců a reprezentantů. Mezi nimi jsou volejbalisté, fotbalisté, hokejisté nebo hráči badmintonu.

Reklama

Benátky nad Jizerou mají řadu významných sportovců, a to jak regionálně, tak i celorepublikově. To potvrdil i slavnostní večer, na kterém se vyhlašovali ti nejlepší sportovci města.

"Benátky nad Jizerou je v širokém okolí vyhlášeno jako město, které dává zázemí sportu. Pan starosta mě informoval, že do sportu dávají více než dvacet milionů korun, což je úctyhodná částka," konstatovala Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

Během slavnostního večera vystoupili sportovci z místního Sokola, mažoretky, zazpíval sbor a nechybělo ani vystoupení na trampolínách. Mezi deseti top sportovci nechyběli ani čeští reprezentanti. Nejlepším sportovcem města byl vyhlášen hokejista Radim Šimek, který působí v NHL.

"Tohoto ocenění si hodně vážím. Když se mě lidé ptají co je to za ocenění vysvětlím jim, že je sice malého města, ale hned upozorním, ať se podívají, kolik dobrých sportovců z Benátek pochází. A v té konkurenci, kterou jsme tady dnes viděli, beru ocenění jako úspěch," uvedl mimo jiné Radim Šimek, hokejista.

Nejlepším sportovním kolektivem pak byli vyhlášeni badmintonisté, kteří vyhráli mistrovství republiky mužstev. Za to, že sport v Benátkách nad Jizerou je na takové úrovni může i kraj, který kluby podporuje finančně.

"Středočeský kraj financuje sportovní centra mládeže, jedno z nich je i zde v Benátkách. Sponzoruje rovněž různé sportovní akce, které se opakovaně konají. A samozřejmě ze Středočeského fondu hejtmana sportovce podporujeme rovněž. Takže se snažíme, aby nejen mládež, ale i dospělí sportovali. Je to lepší, než aby seděli u počítače nebo telefonu," doplnila Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

Během večera si trofeje odnesli třeba i nejlepší trenéři nebo mladí sportovci.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu