Hejtmanka navštívila Kladensko

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová navštívila v rámci své pracovní cesty Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích, kde vznikne stezka pro horská kola a také zimní kladenský stadion, který už několik let čeká na rekonstrukci. Jak by tyto proměny měly vypadat vám ukážeme v naší reportáži.

Reklama

Na nevyužitém pozemku, který je součástí areálu Hornického skanzenu Mayrau, vznikne stezka pro horská kola "Bike Traily". Bude se jednat o jednosměrné a úzké stezky určené jak k tréninkům, tak i k závodům začínajících či zkušených jezdců. Stavba bude zahájena v listopadu a dokončena by měla být nejpozději v létě příštího roku. 

"Trať by měla být sjízdná prakticky pro kohokoli. Nebudou tam žádné nečekané překážky, ale samozřejmě, že v některých částech bude náročnost trošku vyšší. To proto, aby si děcka, která se třeba připravují na nějaké závody, mohly vyzkoušet to, co na takových závodech bývá," zdůraznil Martin Raufer, vedoucí projektu Bike Traily Mayrau.

Projekt podpořil Středočeský kraj v rámci participativního rozpočtu částkou 399 tisíc korun.  Pozvání na jeho prezentaci, přímo v areálu skanzenu, si nenechala ujít ani hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a ministryně financí ČR Alena Schillerová. 

"Je to oživení, které je směrem k přírodě, tedy žádoucí. Jak jsem tady před chvilkou zaslechla, tak se zde najednou vyskytly i chráněné druhy rostlin a ani tento park, který vznikne, nebude bránit jejich růstu," uvedla Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

"V době, kdy potřebujeme podpořit ekonomiku i turistiku si myslím, že stezka nemusí sloužit jen Kladeňákům nebo Středočechům. Je to nádherné místo kam může zavítat kdokoli," zdůraznila Alena Schillerová, ministryně financí ČR.

Další pracovní zastávkou hejtmanky v doprovodu ministryně financí byl kladenský zimní stadion, který už několik let čeká na rekonstrukci střechy a zázemí, které se od roku1959 nijak nezměnilo. 

"V tuto chvíli už Město Kladno finance má. Konkrétně 170 milionů, které půjdou na opravu střechy. Takže se může začít," upozornila Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

"K tomu je samozřejmě potřeba udělat zázemí pro děti. Máme pět set dětí. Je to naše historie. Vždy jsme se snažili přivést co nejvíce dětí ke sportu," zdůraznil Jaromír Jágr, majitel hokejového klubu Rytíři Kladno.

Plánovaná rekonstrukce počítá s opravou a modernizací ledové plochy, kabiny A-týmu, ošetřovny a zázemí pro mládež. Kladenská radnice odhaduje celkové náklady na 500 milionů korun s tím, že se na úhradě bude podílet město, kraj a Národní sportovní agentura. V jakém poměru by mělo být bude jasné nejpozději do konce tohoto roku.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu