Ve Zdislavicích volili nové členy hasičského výboru

Třetí zářijová sobota patřila ve středočeské obci Zdislavice hasičům. Ve Výrobně-obchodním družstvu Zdislavice volili výkonný výbor a členy jednotlivých rad na další volební období, a to až do roku 2025 v okrese Benešov. Volby se měly původně konat už 23. března, ale kvůli koronavirové pandemii musely být odloženy. Jak vidí středočeští hasiči svoji budoucnost, jakou úlohu plní dobrovolní hasiči a proč je dobré se k nim přidat? O tom už více v naší reportáži.

Reklama

Budova Výrobně-obchodního družstva Zdislavice na Benešovsku byla třetí zářijovou sobotu plná hasičů. Nebylo to ale naštěstí z důvodu požáru, ale z důvodu voleb. Volil se zde nový výkonný výbor a členové jednotlivých rad.

"Pro hasiče z našeho benešovského okresu to znamená, že dnes zvolíme starostu, náměstky, členy výkonného výboru, okresní kontrolní revizní radu. Budou celých pět let pracovat a povedou 227 sborů okresu Benešov a deset tisíc 453 členů," popsala Dana Vilímková, starostka Okresního sdružení hasičů Benešov.

Podle emeritního okresního starosty hasičů Josefa Páva jsou tyto volby mimořádně důležité, protože podle nich se bude odvíjet budoucnost hasičů na Benešovsku, a to jak těch profesionálních, tak dobrovolných, kteří bývají často zbytečně přehlíženi. 

"Hlavní přínos je v množství aktivně činných hasičů, kteří tuto aktivitu dělají dobrovolně a ve svém volném čase. Jsou vždy připraveni pomoci tam, kde už jen profesionální složky nestačí," upozornil Josef Páv, emeritní okresní starosta hasičů.

A z tohoto důvodu je nezbytné, aby řady dobrovolných hasičů neustále doplňovali mladí lidé, a to jak kluci, tak holky. Cesty, jak se stát dobrovolným hasičem přitom bývají různé.

"Já jsem chtěla zkusit nějaký kroužek, ale nenašla jsem žádný, který by mě mohl bavit. Pak jsem uviděla hasiče a řekla si, že bych to mohla zkusit," zavzpomínala Aneta Šináglová, dobrovolná hasička.

Hasiči v okrese Benešov mají na dalších pět let nové vedení. Díky podpoře Středočeského kraje a úsilí jednotlivých funkcionářů hasičského sboru i samotných hasičů, všichni věří, že je čeká úspěšné období a množství dobře odvedené práce.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu