V Dolních Břežanech vzniká nové inovační centrum

V Dolních Břežanech vzniká nové inovační centrum. Brain 4 Innovation, jak se centrum jmenuje, se bude zabývat výzkumem a vývojem moderních technologií, jako je 3D tisk, lasery a IT technologie, které pak nabídne malým a středním podnikům. Pokud se podaří sehnat finance, stavět by se mělo začít už letos v létě.

Reklama

Brain 4 Industry. Tak se jmenuje nové inovační centrum a Digital Innovation Hub, které bude stát v Dolních Břežanech. Centrum bude navazovat na místní úspěšně zavedená laserová centra a pomůže přenášet výsledky výzkumné práce Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky do průmyslové praxe.

"Podílí se na tom Fyzikální ústav Akademie věd a dotace Ministerstva průmyslu a obchodu. Myslím si, že je to významné i pro Středočeský kraj i Českou republiku, že takové centrum pro malé a střední podniky bude. A  není to jen o digitalizaci, ale je to o kombinaci digitalizace a nových technologií jako je třeba 3D tisk," uvedl  Věslav Michalík, starosta obce Dolní Břežany.

Centrum se tedy bude věnovat výrobním technologiím jako je 3D tisk, lasery a IT systémy pro sběr a analýzu velkého množství dat. Vývojové pracoviště bude nabízet celé spektrum služeb pro letecký a automobilový průmysl, zdravotnictví nebo pro bezpečnostní a obranný průmysl. Cílem je poskytnout malým a středním podnikům nové softwary a technologie, které mohou použít ve svém byznysu. Přínosné bude centrum také pro Středočeský kraj.

"Předpokládáme, že bude úzce spolupracovat se Středočeským inovačním centrem, které má rozsáhlou síť klientů mezi malými a středními podniky," dodal Věslav Michalík, starosta obce Dolní Břežany.

Dolní Břežany patří do regionu STAR, který tvoří ještě Zlatníky-Hodkovice a Vestec. Na tomto území vyrostla vědecká a výzkumná pracoviště. Vedení obcí se proto snaží rozvinout potenciál, který se díky tomu otevírá. Partnerství s oblastí vědy a vývoje samozřejmě umožňuje také rozvoj života a služeb v místním regionu. Pokud se podaří sehnat finance, se stavbou by se mohlo začít už letos v létě.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu