Kraj se připravuje na velkokapacitní očkování

Středočeský kraj se připravuje na velkokapacitní očkování obyvatel. Zajistit by chtěl alespoň jedno očkovací centrum v každém okrese. To by mělo být schopno naočkovat až šest set lidí denně. Ke konci března by mělo být k dispozici na 156 000 dávek vakcíny.

Reklama

V našem kraji se uskutečňuje očkování prioritních skupin obyvatel. Kromě toho se ale vedení Středočeského kraje připravuje také na velkokapacitní očkování, které by se mělo rozjet, pokud kraj obdrží slíbené množství dávek vakcíny. S koncem března by jich měl mít k dispozici 156 tisíc.

"Připravujeme velkokapacitní očkovací místa. Budeme mít v každém okrese minimálně jedno. Současně by měla zůstat stávající očkovací místa v nemocnicích. Nicméně nechtěli bychom, aby do nemocnic chodily velké davy lidí. Chtěli bychom, aby to velké množství lidí bylo odbaveno na místě, které bude dopravně obslužné, příjemné na zaparkování. Prostorově velké," popsala Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje.

Už v tomto týdnu se v kraji rozjíždí očkování personálu v sociálních službách, v domovech seniorů a v dětských domovech. S očkováním klientů se začne ihned poté. V rámci velkokapacitního očkování kraj řeší personální otázku. Proto také prosí o pomoc například praktické lékaře. 

"Budeme potřebovat zdravotnický personál. Jak lékaře na dohled v čekací lhůtě, kdy  čekají pacienti po očkování, tak ale budeme potřebovat i sestřičky, aby očkovaly. A v některých lidnatějších lokalitách budou pravděpodobně dvě očkovací centra. Cílem je zajistit, abychom na každém očkovacím centru oočkovali minimálně pět nebo šest stovek zájemců denně," zdůraznil Pavel Pavlík, radní Středočeského kraje.

Jak a kde se bude očkování realizovat, vysvětluje kraj pomocí informačních letáků, které budou mít obce k dispozici. Zvlášť pak připravil informace také pro seniory ve věku 80 plus, kteří se díky nim dozvědí veškeré podrobnosti.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu