• Načítám...
>

Nový zoopark láká děti i rodiče k návštěvě

Přinášíme vám další tip na výlet. Na úpatí Vinařické hory se rozprostírá pozemek, kde najdete malou oboru Podháj. Tedy vlastně takovou Obůrku. A proč Podháj? Tento název je odvozen od starého místního názvu. Obora se nachází nedaleko královského města Slaný. Na své si tady přijdou zejména děti.

Reklama

Obůrka Podháj. To je název nového, několik měsíců fungujícího, malého zooparku. Ten se nachází na úpatí Vinařické hory ve středočeských Třebichovicích a na návštěvníky tady čeká hned několik druhů zvířat.

"Mohou vidět lišku korsak, mývala, dikobrazy, nosály červené, je tu klokan Bennettův, ovce, kozy, ovce cápové. Nápad na vybudování tohoto zooparku vznikl tím způsobem, že jsme vlastně měli doma, tady vedle ve vesnici, tolik zvířat, že jsme si řekli, že by už to stálo za to, je ukázat také veřejnosti," uvedl Jiří Kejkrt, provozovatel zooparku.

Nechybí ani možnost táboráku či vaření v kotlíku. Odvézt si můžete např. suvenýr v podobě pamětní mince tištěné na 3D tiskárně z kompostovatelného materiálu. Děti si pak mohou vyzkoušet například krmení ovcí. Do budoucna plánují provozovatelé zoopark rozšířit také o další atrakce pro děti.

"Pozemek je rozdělen na tři části. Chtěli bychom do budoucna pro děti samozřejmě udělat nějaké prolézačky, houpačky. Tady vlastně, co se nacházíme v té spodní části, tak je určena jen pro tyto účely. Tu střední část zaplnit celou zvířaty a do budoucna uvidíme, jak to bude," dodal Jiří Kejkrt, provozovatel zooparku.

Obůrka Podháj je určena všem, kteří chtějí strávit příjemný den v přírodě ve společnosti zvířat. Navštívit ji můžete každý den mezi 11. a 18. hodinou.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu