• Načítám...
>

V Kladně je jedna z nejmodernějších škol v kraji

Díky dvěma velkým investicím je krajská SOŠ a SOU Kladno, Dubská jednou z nejmoderněji vybavených škol v kraji. Součástí projektu bylo mimo jiné zřízení zcela nového Požárního výcvikového střediska pro obor Požární ochrana. Celkem vyšla modernizace na více než 120 miliónů korun.

Reklama

Z krajské SOŠ a SOU Kladno, Dubská je nyní jedna z nejmoderněji vybavených škol v kraji. Za přítomnosti středočeských radních tam slavnostně završili dvě velké investice, které z velké části zaplatila Evropská unie.

"Já musím na začátek říci, že z mého pohledu radního pro majetek, z toho mám obrovskou radost, protože majetek Středočeského kraje není v úplně dobré kondici. Ale pokud se bude takhle postupovat jako tady, tak snad se jednou dostaneme k tomu, že všechno bude sloužit tak, jak má. Tady došlo k zateplení střech, výměně střech, výměně oken, zateplení celého objektu, výměníková stanice se měnila. Je zde rekuperace vzduchu a nové LED osvětlení, takže je to komplexní projekt, co se týká i energetických úspor," zdůraznil Libor Lesák, radní Středočeského kraje.

"Zrekonstruovala se samotná budova, zateplila se, takže jsou důstojné i ty prostory samotné. Je dobře, když se snažíme koncentrovat žáky na jedno místo, protože na jednom místě jim můžeme sdílet a efektivně využívat tu nejmodernější techniku a má smysl sem investovat. Je to lepší, než mít větší počet škol, kdy každá má jenom něco málo a nemůže to táhnout na všech frontách," upozornil Milan Vácha, radní Středočeského kraje. 

Součástí projektu bylo zřízení zcela nového Požárního výcvikového střediska pro obor Požární ochrana. Žáci mají k dispozici i výcvikový motorový člun a rafty, suché obleky a další vodácké vybavení pro výcvik na vodě. 

"Škola si sáhla na velké peníze z hlediska vybavení pro hasiče, pro naše žáky. Je tady nově vybudovaná konektivita a škola, jako taková, je naprosto bezbariérová. Takže i v podstatě děti, žáci s nějakým zdravotním handicapem, mohou naší školu navštěvovat," doplnil Jiří Růžek, ředitel školy.

Obměny se dočkaly také stroje ve většině dílen. Ať už se jedná o soustruhy, či pomůcky pro automechaniky a další. Celkem vyšla modernizace školy na více než 120 miliónů korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu