• Načítám...
>

Kraj je na třetí dávku očkování připravený

Vybrané skupiny obyvatel se budou moci smět naočkovat 3. dávkou vakcíny proti nemoci Covid-19. Tu bude možné aplikovat ve všech očkovacích centrech na území kraje. Více v následující reportáži.

Stáhnout video
Reklama

Na očkování třetí dávkou vakcíny, proti nemoci Covid-19, je Středočeský kraj připravený. K dispozici za tímto účelem budou téměř všechna krajská, očkovací místa.

"V podstatě už probíhají registrace zájemců o třetí dávky. Máme připraveny čtyři mobilní týmy. Všechny čtyři jsou připraveny očkovat třetími dávkami. Z dvaadvaceti center jich bude dvacet jedna očkovat třetími dávkami. Jedno jediné, které nebude očkovat, je to v Hořovické nemocnici, kde byl ukončen provoz z důvodu rekonstrukce nemocnice. Ale nicméně i v těch Hořovicích ty třetí dávky pro zdravotníky budou podány, Takže jedeme ve stejném formátu, jako jsme jeli od ledna letošního roku," konkretizoval Pavel Pavlík, radní Středočeského kraje.

Bližší informace, o jednotlivých očkovacích centrech, najdou zájemci na webových stránkách Středočeského kraje. Na svém jednání schválili krajští radní také finanční příspěvek pro dvě krajská dětská centra. To kolínské získá 850 000 korun a Dětské centrum Chocerady dostane 150 000 korun.

"Tady se jedná o to, že se v podstatě odstraňují havarijní stavy kanalizací. Jinak my máme ve svém portfoliu pět dětských center, nebo takzvaných dětských center, i když dneska už vlastně Dětské centrum Chocerady je Centrum komplexní péče. Což je centrum, které vyhovuje novému zákonu. Dneska zaznívá na politické scéně rušení dětských center, dříve kojeneckých ústavů a je to v souladu s evropskou legislativou," upozornil Pavel Pavlík, radní Středočeského kraje.

Záměrem Středočeského kraje je v co nejkratší době všechna zbylá dětská centra přeformátovat na centra komplexní péče. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu