• Načítám...
>

Kraj podpoří projekty z oblasti životního prostředí

Středočeští radní schválili celkem 55 žádostí o dotaci na projekty z oblasti životního prostředí. Kraj plánuje mezi žadatele rozdělit bezmála třicet milionů korun. Peníze poputují například na rekonstrukci či revitalizaci rybníků.

Reklama

Bezmála třicet milionů korun plánuje Středočeský kraj vyčlenit na projekty z oblasti životního prostředí. Radní schválili rozdělení dotací ze dvou fondů, Středočeského Fondu životního prostředí a zemědělství a také programu na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu.

"Celkem se jedná o 55 projektů, 28 z Fondu životního prostředí a zemědělství, 27 z projektu ekologické výchovy. V ekologické výchově jsme rozdělovali 7 milionů korun, v životním prostředí jsme rozdělovali zhruba 22 milionů korun. Tyto dva fondy jsou dlouhodobé, běží několikátým rokem. Co se týká třeba změny fondů, tak my jsme v minulém roce rozšířili právě Fond životního prostředí a zemědělství o další žadatele. Můžou žádat nově i fyzické osoby nepodnikající nebo různé spolky, což beru jako výhodu," říká Jana Skopalíková, radní Středočeského kraje.

Z Fondu životního prostředí a zemědělství by měl kraj na dílčí projekty nejčastěji vyplácet částku jeden milion korun. Finance poputují hned do několika oblastí.

"Nejčastěji půjdou právě na revitalizaci rybníků a malých vodních nádrží, ale také na tůně, například na tůně v meandru Šternberského potoka. Pak v ekologické výchově, tam se jedná například o podporu 50. ročníku Národního kola ekologické soutěže Zlatý list. Já jsem velmi ráda, že právě toto kulaté kolo, 50. ročník, se bude konat ve Středočeském kraji," dodává Jana Skopalíková, radní Středočeského kraje.

Konkrétně Národní kolo soutěže Zlatý list plánuje kraj podpořit částkou 466 tisíc korun. Poskytnutí 55 dotací bude dále schvalovat Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém dubnovém zasedání. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu