• Načítám...
>

V Čáslavi jsou k vidění nové i starší zemědělské stroje

Traktory, kombajny a další zemědělské stroje od nejstarších až po nejnovější modely si mohou prohlédnout návštěvníci Čáslavské pobočky Národního zemědělského muzea. Muzeum nabízí svým návštěvníkům navíc také pravidelné akce.

Reklama

České i zahraniční zemědělské stroje a jejich historický vývoj si můžete prohlédnout v Čáslavské pobočce Národního zemědělského muzea. Unikátní kolekce vystavené techniky patří mezi nejvýznamnější a největší obdobné sbírky v Evropě.

"Návštěvník může vidět historické traktory, historické kombajny, ale i sklízecí mlátičky a nebo stabilní motory. Návštěvník může přijít do depozitářů, my jsme otevřený depozitář, máme zde depozitáře traktorů českých, máme tady traktory zahraniční, kombajny povětšinou české a zahraniční, potom stabilní motory, ty jsou také české i zahraniční a mlátičky, ty jsou většinou české," řekla Adéla Čapková, produkční Národního zemědělského muzea Čáslav.

Muzeum nabízí svým návštěvníkům také pravidelné akce. Ty jsou samozřejmě zaměřené na zemědělské stroje a jejich práci.

"Nejznámější akce je první víkend v červnu, jedná se o Pradědečkův traktor a celý víkend je k vidění zemědělská technika v akci, potom máme další akce, které připomínají především tradice a to je akce Dožínky, která probíhá v srpnu a potom různé doprovodné akce Den otevřeného depozitáře, Sraz veteránů, kde spolupracujeme s dalšími spolky z okolí," řekla Adéla Čapková, produkční Národního zemědělského muzea Čáslav.

Muzeum je otevřeno od dubna do října a navštívit ho v těchto dnech můžete od úterý do neděle mezi devátou a sedmnáctou hodinou.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy Středočeský kraj


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu